امیر قلعه نویی:

شرایط بازی باپرسپولیس عادی نبود

شرایط بازی باپرسپولیس عادی نبود به گزارش لوازم ورزشی سرمربی تیم فوتبال سپاهان ضمن گلایه از اعلام زودهنگام رای انضباطی بازی برگزار نشده با پرسپولیس اظهار داشت: شرایط این بازی غیر عادی بود و بازیكنان وقتی آن صحنه ها را دیدند یك مقدار به هم ریختند.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، امیر قلعه نویی درباره بلاتكلیفی مسابقات لیگ برتر فوتبال به خاطر انتشار ویروس كرونا اظهار داشت: همه بلاتكلیف هستیم. از بازی قبل بگیرید كه روح، شادی و لذتی كه باید از فوتبال ببریم را نداریم. شبِ عید مردم به خاطر مشكلات اقتصادی هر سال بدتر از سال های قبل می شد ولی سال جاری كرونا هم آمده كه بدتر شده است. هر روز تصمیم روزمره می گیریم. اگر لیگ تعطیل شود و بازیكنان خارجی بروند دیگر برنمی گردند. امیدوارم اجلاسی كه مقرر است با حضور نمایندگان كنفدراسیون آسیا و كشورها برگزار شود، تعیین تكلیف شود تا ببینیم چه می شود.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان كه با برنامه «تهران ورزشی» گفتگو می كرد، با اشاره به اقدام محمد نادری بازیكن پرسپولیس پس از انتشار ویروس كرونا و پخش ماسك و مواد ضدعفونی كننده، افزود: از محمد نادری تشكر می كنم. ایشان را خود من از تیم مقاومت به تراكتور بردم. او بسیار بازیكن اخلاق مدار و انسان بزرگی است با اینكه سن كمی دارد اما بسیار شریف است. باشگاه سپاهان هم همیشه در این مواقع پیشگام بوده و یكسری حركت هایی كرده است؛ همچنین خود ما. الان نزدیك به شب عید است. با مشكلات اقتصادی فعلی باید كارهایی نماییم كه گفتن آن درست نیست تا هموطنان عزیز را خوشحال نماییم. این همت، همه گیر شده است. چه آدم های عادی و چه دولتی همه دست به كار شده اند تا با كرونا مقابله كنند.
قلعه نویی درباره عدم برگزاری بازی سپاهان با پرسپولیس و اعلام نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس و قربانی شدن مسعود تابش مدیرعامل سپاهان خاطرنشان كرد: سپاهان واقعا می خواست با پرسپولیس بازی كند. من مسئول فنی هستم. نمی خواهم راجع به آن مسائل صحبت كنم. گلایه ام این است كه عزیزان باید این مشكل (ویروس كرونا) را زودتر اعلام می كردند. باید اوایل بهمن اعلام می شد كه اگر اینطور بود شاید الان به این شرایط حاد نمی رسیدیم. اگر همان موقع این كارها را می كردند بهتر نبود؟ تماشاگران ما سرمایه اصلی ورزش است. بدون آنها فوتبال لذتی ندارد. خدا را گواه می گیرم در آن یك ساعت (قبل از بازی با پرسپولیس) مدیریت كردم اتفاقی برای كسی رخ ندهد.
وی افزود: به حضرت عباس قسم ما ساعت ۱۷ برای بازی اعلام آمادگی كردیم. از جلال مرادی ناظر بازی گلایه داریم كه گفت سپاهان ۱۶: ۱۵ به ورزشگاه رسید در حالیكه ما ۱۶: ۳۵ وارد استادیوم شده بودیم. ساعت ۱۷ هم برای بازی اعلام آمادگی كردیم.
سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال كه آیا اگر الان به عقب بازگردید مقابل پرسپولیس به زمین می رفتید؟ تصریح كرد: روز پیش از بازی به اردو رفتیم. همان كارهایی كه برای بازی با ذوب آهن كردیم برای این بازی هم انجام دادیم. سئوالم از آقای مرادی این است كه چرا در گزارش زده ای ساعت ۱۶: ۱۵ وارد ورزشگاه شدیم؟ جلال مرادی انسان بسیار بزرگی است ولی نمی دانم شاید در این بخش تجربه نداشت و یا رفتارهایی بوجود آمد. خود جلال مرادی هم شب پیش از بازی یادش رفته بود فهرست بازی را به سپاهان بدهد. شاید اگر به مرادی هم این را بگویید، تصمیمات دیگر بگیرد.
قلعه نویی اضافه كرد: هر كاری كه برای بازی با ذوب آهن انجام دادیم را برای این مسابقه انجام دادیم. شرایط غیر عادی بود و بازیكنان وقتی آن صحنه ها را دیدند یك مقدار از نظر روحی به هم ریختند. جالب است روز بازی با ذوب آهن خیلی ها رای مسابقه ما با پرسپولیس را می دانستند. وقتی اعلام نمودند ۳ بر صفر شده، گفتم به این زودی رای صادر شد؟ وقتی ما می دانستیم بسیاری از افراد دیگر هم بطور قطع این را می دانستند.
وی درباره اینكه احسان حاجی صفی بازیكن تراكتور هم اعلام نموده بود سازمان لیگ دو جام طراحی كند و یكی را به یك تیم خاص (پرسپولیس) و یكی را به تیم های دیگر بدهید، اظهار داشت: احسان حاجی صفی كاپیتان تیم ملی است و ۱۲، ۱۳ سال او را می شناسمش. فقط همین را می گویم كه حاجی صفی روحیه مصاحبه ای ندارد.
سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال كه آیا الان در قرنطینه است؟ خاطرنشان كرد: باید اصول بهداشتی را همیشه رعایت نماییم. اسلام هم می گوید النظافته من الایمان. یك ساعت پیش از تمرین، محل تمرین تیم ضد عفونی می شود. اسپری ضد عفونی هم داریم.
قلعه نویی در انتها در پاسخ به سئوالات كوتاه زیر این پاسخ ها را داد:
بامزه ترین فوتبالیست: بازیكن با مزه كه زیاد داشتیم از ناصر عباسی گرفته تا استاداسدی.
بهترین بازیكن فوتبال: پس از انقلاب كه بازیكن خوب زیاد داشتیم. اگر بگویم علی كریمی پس كریم باقری، مجتبی محرمی، مجتبی جباری، شاهرخ بیانی، علی دایی، خداداد عزیزی و بقیه را چه بگویم؟ خدا گواه است اگر شرایط بویژه در ۲۰ سال قبل عادی بود یا حتی برای نسل خود ما اگر امكانات الان بود، ۹۰ درصد بازیكنان آن موقع لژیونر می شدند.
بدترین بازیكن: عادت ندارم در اینباره صحبت كنم. تمام بازیكنان خوب هستند. هركسی روح ورزشی دارد باید روح پهلوانی داشته باشد. منِ امیر قلعه نویی هم معصوم نیستم. شاید اگر به دو سه سال پیش برگردم بسیاری از كارها را انجام ندهم.
الگوی بازیگری: الگویم در بازیگری محمد صادقی بود. من عاشق صادقی بودم با اینكه تلویزیون فوتبال را كم نشان می داد.
الگوی مربیگری: چطور به استقلال و تاج علاقه مند شدم؟ وقتی كه جكیچ مربی اش بود و پس از آن هم منصور پورحیدری پدر معنوی استقلال.

1398/12/17
14:57:17
5.0 / 5
3898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی