گزارش خبری - تحلیلی مهر؛

پشت پرده لغو انتخابات دوومیدانی

پشت پرده لغو انتخابات دوومیدانی به گزارش لوازم ورزشی تصمیمی كه وزارت ورزش برای لغو انتخابات فدراسیون دوومیدانی گرفت آغاز راهی بود برای خروج تدریجی برخی كاندیداهای مدعی این فدراسیون و معرفی گزینه ای جدید برای ریاست.خبرگزاری مهر - گروه ورزش: آخرین حكمی كه مسعود سلطانی فر امسال برای ورزش ایران صادر كرد، روز گذشته و به نام مهدی مبینی زده شد. به باعث این حكم مبینی بعنوان سرپرست جدید فدراسیون دوومیدانی جایگزین ایرج عرب شد كه ۵ ماه پیش این مسئولیت را در این فدراسیون عهده دار شده بود.
این جابه جایی سرپرستی در شرایطی انجام شد كه هفته گذشته انتخابات فدراسیون دوومیدانی با وجود حرف و حدیث های زیادی كه در مورد آن وجود داشت و كرونا هم بهانه ای برای دامن زدن به آنها و تشدیدشان شده بود، برگزار گردید و با نتیجه ای تقریباً غیرقابل پیشبینی به پایان رسید چون كه در حضور مجید كیهانیِ مدعی، رای حداكثری اعضای نصف و نیمه مجمع به نام افشین داوری به صندوق انداخته شد.
اینگونه، حواشی مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی كه از ماه های پیش شروع شده بود وارد فاز جدیدی شد طوریكه در نهایت لغو انتخابات توسط وزارت ورزش را به همراه داشت. تصمیمی كه به نظر می آید در جهت كلید زدن یك پروژه جدید برای ریاست دوومیدانی اتخاذ شده است.
ابطال انتخابات و كلید خوردن حذف دو مدعی
از جمله افراد معترض به انتخابات هفته گذشته فدراسیون دوومیدانی و نتیجه آن مجید كیهانی رئیس پیشین این فدراسیون بود كه حتی اعتراض خویش را به صورت مستند به سازمان بازرسی كل كشور هم عرضه داد. شاید این اعتراض و پیگیری انجام شده برای آن بی تأثیر در لغو انتخابات نبوده اما این مساله می تواند به معنای حضور قطعی و موفق كیهانی در انتخابات بعدی باشد؟
كیهانی كه چهار سال ریاست فدراسیون را برعهده داشت با وجود جذب اسپانسر و درآمدزایی برای فدراسیون با مشكلات دیگری روبرو شده است كه همین مساله انتقادات زیادی را به عملكردش وارد كرده است.
در مورد رئیس پیشین فدراسیون دوومیدانی خبرنگار مهر كسب اطلاع كرد كه قبل از حضور در انتخابات از جانب سازمان بازرسی ایراداتی به عملكرد مالی وی مطرح شده و در این حوزه نامه ای به وزارت ورزش هم ارسال شده تا مانع از حضور وی در انتخابات شوند اما ظاهراً یكی از مدیران وزارت زمینه حضور بدون مشكل وی در این انتخابات را فراهم نموده است.
همین مشكل ابزاری خواهد بود كه از حضور وی در انتخابات پیش روی فدراسیون دوومیدانی جلوگیری شود.
از سوی دیگر افشین داوری هم كه با رای حداكثری از مجمع توانست بعنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، با ابطال انتخابات باید منتظر روزهای آینده بماند. در مورد او هم گفته می شود بعد از لغو انتخابات برخی روسای هیات ها گزارشی را به وزارت ورزش داده اند كه سلامت انتخابات را زیر سوال برده است. به همین خاطر داوری هم از دید وزارت ورزش شانسی برای حضور در انتخابات پیش رو نخواهد داشت.
در این مورد گفته می شود داوری به بعضی از اهالی دوومیدانی وعده های گرفتن پست و مقام داده و حتی به یكی از قهرمانان این رشته وعده داده بود كه پس از المپیك وی را بعنوان یكی از مسؤلان فدراسیون انتخاب خواهد نمود.
گزینه جدید برای ریاست فدراسیون دوومیدانی
به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، با روندی كه در مورد انتخابات فدراسیون دوومیدانی طی شده و اینكه وزارت ورزش پس از اصرار بر برگزاری انتخابات، خود تصمیم به ابطال نتیجه آن گرفت به نظر می آید به شكلی پروژه ای برای معرفی گزینه جدید ریاست در این فدراسیون كلید خورده باشد؛ گزینه ای غیر از رئیس پیشین كه در مورد صلاحیتش ابهاماتی شكل گرفته یا مدیر فعلی وزارت ورزش كه ظاهراً مسعود سلطانی فر هم رضایت زیادی از او ندارد.

1398/12/28
21:27:41
5.0 / 5
3786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی