پورشیب :

تعویق المپیك را به فال نیك می گیرم

تعویق المپیك را به فال نیك می گیرم به گزارش لوازم ورزشی سرگروه تیم ملی كاراته اظهار داشت: یكسال سخت و پرفشار را پشت سر گذاشتم و در حالیكه كسی امید به موفقیت من نداشت، خویش را به سهمیه المپیك نزدیك كردم و اگر كرونا نبود شاید این اتفاق می افتاد.ذبیح الله پورشیب ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اضافه كرد: سال ۹۸ را خوب شروع نكردم، با بالای جدول رنكینگ جهانی فاصله ام زیاد و از عملكرد خود در ابتدای رضایت چندانی نداشتم، ولی به خودم قول دادم سخت كوشیده و با جبران اختلاف امتیازات هر چه در توان دارم برای كسب سهمیه به كار بگیرم.
وی افزود: بعد از آن در همه اردوهای تیم ملی بدون ساعتی غیبت و مرخصی سخت تلاش كردم، به شكلی زندگی خویش را به سبك المپیكی تغییر داده و در هر مسابقه ای كه حضور داشتم بیش از اندازه توان خود مبارزه كردم و خدا را شكر ماحصل آن كسب چهار طلا و دو نقره و یك طلای تیمی آسیا بود. در چند تورنمنت دیگر هم تا یكقدمی مدال پیش رفته و با كسب رتبه پنجم امتیازات خوبی به داشته های خود در رنكینگ المپیكی اضافه كردم.
سرگروه تیم ملی كاراته اضافه كرد: در ابتدای سالبا نفر یك رنكینگ فاصله بسیاری داشتم، ولی با تلاش بی وقفه اختلاف امتیاز را جبران كردم و اگر دو مسابقه قهرمانی اروپا و كاراته وان مراكش به علت انتشار ویروس كوید ۱۹ یا همان كرونا لغو نمی شد، امكان رسیدن به نفر اول یك و قرار گرفتن در صدر رنكینگ را داشتم.
پورشیب در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: سالهاست عضو تیم ملی هستم، سخت و بدون حاشیه تمرین كرده و در مسابقات مختلف فقط و فقط به عشق و علاقه ام سربلندی نام ایران و اهتزاز پرچم مقدس ایران مبارزه كردم تا با رسیدن به مدال در ایام سخت شاهد شادی مردم عزیز كشورم باشم. همیشه جز نام و یاد خدا به هیچ چیز دل نبستم و این مورد را هم حكمت خداوند می دانم و تابع مشیت الهی هستم.

وی در مورد قانونی كه سبب نرسیدن او به المپیك شد اظهار داشت: تا پیش از لیگ جهانی هیچ مربی و كاراته كایی نه تنها در ایران بلكه در تمام دنیا كسی از این قانون (اولویت كسب سهمیه با نفر اول رنكینگ وزن اختصاصی است) اطلاعی نداشت. وقتی در دبی من طلا گرفتم و امیتازاتم بالا رفت، در سایت فدراسیون جهانی نام من با وجود امتیازات بیشتر سبز نشد، (برای كسب سهمیه المپیك)، آن زمان بود كه همه متوجه شدند و فكر می كنم در بین همه كشورهای كه برای كسب سهمیه تلاش می كردند، فقط ایران بود كه چنین شرایطی داشت و من را از سفر به توكیو بازداشت.
سرگروه تیم ملی در مورد تعویق بازی های المپیك اظهار داشت: پیش از هر چیز آرزوی سلامتی برای مردم عزیز دارم و امیدوارم این ویروس خیلی زود ریش كن شود. این مورد را به فال نیك می گیرم و امیدوارم پس از عادی شدن شرایط و ان شاالله برگزاری مسابقاتی كه لغو شده بود، بتوانیم به همان رقابت سالم ادامه داده و در شرایط یكسان بهترین نفر انتخاب گردد.
پورشیب در انتها اظهار داشت: در طول یكسال گذشته همه نفرات تیم تلاش زیادی داشتند، سختی های فراوانی را تحمل كردند تا كاراته ایران بتواند سهمیه های كامل برای حضور در المپیك را كسب كند. من و سجاد هم در عین رفاقت، رقابت سالمی با هم داشتیم. اینكه چه كسی به المپیك می رود، چندان مهم نیست، مهم این است كه كاراته ایران در بازی های المپیك بهترین عملكرد را داشته و همچنان باد به پرچم مقدس و سه رنگ ایران كه چند سالی است در قله رفیع كاراته ایران بالاست، بوزد.

1399/01/15
21:50:54
5.0 / 5
3162
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی