در گزارش لوازم ورزشی عنوان شد؛

سازمان لیگ به بخشنامه هاعمل نكرد

سازمان لیگ به بخشنامه هاعمل نكرد لوازم ورزشی: سرپرست تیم تكواندو اسپریچو ضمن اعتراض به نحوه اختتام لیگ عنوان داشت این تصمیم از قبل اتخاذ شده بود و اعتراض ما نیز تأثیری نداشت.نادیا خوانساری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان مطلب فوق گفت: متأسفانه رده بندی نهایی اعلام شده از طرف سازمان لیگ هیچ متر و معیار مشخصی نداشت. این درست که ما دور رفت به فتح صدر البرز باختیم، ولی دور برگشت در صورتیکه می توانستیم این تیم را شکست دهیم، با ناداوری در مبارزه یلدا ولی نژاد برابر کیمیا همتی و ضربه ای که داور باید طبق قوانین داوری ناک اوت اعلام می کرد و نکرد، مساوی کردیم و دیدار برابر کن هم باقی مانده بود. با وجود در اختیار داشتن ملی پوش کمتر نسبت به دو تیم کن و فتح، دور برگشت عملکرد بهتری از همه تیم ها داشتیم.
وی اضافه کرد: در جلسه روز دوشنبه سوال کردند که آیا «کن» را شکست می دهید، به صراحت گفتم، بله، اگر اتفاقات داوری نبود، فتح را هم شکست می دادیم، متأسفانه سلیقه ای تصمیم گیری شد و هیچ گونه از امتیازات و حتی اینکه ما بازی بیشتری انجام دادیم، ملاک قرار نگرفت. یک قهرمانی مشترک و خنده دار به دو تیم دیگر هدیه دادند.
سرپرست تیم تکواندو بانوان اسپریچو افزود: با برنامه و هدفمند، همسو با اهداف فدراسیون، طبق مقررات و بخشنامه های موجود در لیگ برتر تکواندو سرمایه گذاری کردیم. ما به دنبال قهرمانی کاذب نبودیم، برای رسیدن به هدف خود زحمت کشیدیم، نمی خواستیم سکویی بگیریم که حق ما نبود. مستندات و اتفاقاتی که در لیگ ۹۸ افتاد را تشریح می کنم تا مخاطبان خود قضاوت کنند چه اتفاقی افتاد.
خوانساری در تشریح این مساله اظهار داشت: در تاریخ ۵ بهمن ماه ۹۸ ابلاغیه ای در خصوص برگزاری مسابقات هفته های چهارم، پنجم و ششم دور برگشت جام کوثر در تاریخ ۲۴ بهمن از طرف سازمان لیگ و با امضای مدیر اجرایی لیگ برای همه تیم ها همچون اسپریچو ارسال شد. بعد از آن ۲۰ بهمن ماه جدول برنامه این بازی ها اعلام و مشخص شد که ما با روپایی کین، فرمانیه و کن بازی داریم. اما در تاریخ ۲۳ بهمن ماه و درست یک روز پیش از برگزاری مسابقات و دقیقاً روز وزن کشی جدول برنامه مسابقات تغییر نمود، بازی تیم های فتح و کن کنسل شد. بعد از آن با ارسال نامه ای رسمی به سازمان لیگ به این مساله اعتراض و مخالفت خودرا با این تغییر برنامه اعلام کردیم. این تغییر بر خلاف بخشنامه به لحاظ زمان درخواست بود.

وی افزود: طبق ماده ۱۵ بخشنامه فدراسیون در دستورالمعل لیگ باشگاههای کشور، در مورد وظایف باشگاه ها، مطابق بند ۱۱۱۵ صفحه ۲۳ آن، که می گوید، در صورتیکه دو نفر از اعضای تیمی در رده جوانان، بزرگسالان و سه نفر در رده نونهالان به اردوی تیم ملی دعوت شوند، یا برای شرکت در مسابقات رسمی آسیایی و جهانی به عضویت تیم ملی درآیند و فدراسیون اجازه حضور آنها را در لیگ ندهند، باشگاه ها می بایست حداقل ۱۵ روز پیش از تاریخ مسابقات، با ارائه نامه کتبی درخواست تعویق مسابقات خودرا اعلام نمایند. تاکید می کنم ۱۵ روز قبل، در صورتی که بازی های معوقه برای ما اجبار و یک روز پیش از بازی ها ابلاغ گردید و به نامه اعتراض ما هم ترتیب اثر داده نشد.
خوانساری اضافه کرد: سازمان لیگ روز دوشنبه در جلسه با باشگاه ها درباب تغییر برنامه اعلام نمود ما بی تقصیر هستیم و فدراسیون ابلاغ کرده است. در تبصره ۳۱ همین ماده از بخشنامه و در صفحه ۲۳ به صراحت اعلام می شود فدراسیون موظف است ۱۵ روز پیش از برگزاری مسابقات اسامی تکواندوکارانی که اجازه حضور در لیگ را ندارد، اعلام نماید. متأسفانه نه فقط باشگاه وظیفه خودرا انجام نداد، فدراسیون هم به ما ابلاغ نکرد. این کاملاً مخالف بخشنامه ای است که خود فدراسیون تدوین، تصویب و به تیم ها ابلاغ کرده، می باشد.
وی اضافه کرد: حرف ما در جلسه این بود که اگر فدراسیون نظر به پایان لیگ دارد، به شکایت اسپریچو که برمبنای بند بند بخشنامه است و برنامه ای که به زور به ما تلقین شد و ما پذیرفتیم، رسیدگی شود. رسیدگی که نکردند هیچ، از ما خواستند گذشت نماییم، مگر می شود ما از حق قانونی و طبیعی تیم خود گذشت کنم. هر جور حساب کردم روی امتیازات، شانس، اتفاق و… نباید چنین رده بندی اعلام می شد. ما بازی بیشتری انجام دادیم، با ۵ بازی و ۱۳ امتیاز رتبه نخست جدول را در اختیار داشتیم.«کن» با سه بازی و ۹ امتیاز در رده دوم و فتح صدر البرز با ۳ بازی، یک تساوی و ۷ امتیاز در رده پنجم جدول قرار داشتند. مخالف این بودیم که دور رفت را ملاک و معیار قرار دهند که با وجود مخالفت شدید ما گویا از قبل تصمیم گیری شده بود و دو تیم فوق در رده نخست قرار گرفتند. دو تیمی که اگر قرار بود احترام بگذاریم باید یکی از سکوهای اول به اسپریچو تعلق می گرفت.
سرپرست اسپریچو با اعلان اینکه در این تصمیم گیری نتایج دور رفت مد نظر قرار گرفته گفت: این در حالیست که نه فقط تیم ما بلکه بسیاری از تیم ها دور رفت فقط برای صعود و رسیدن به مرحله بعد تلاش می کنند تا دور برگشت برنامه های خودرا برای رسیدن به جایگاه مورد نظر اجرایی کنند. تیمی که من امسال با تلاش زیاد موجب حضورش شدم، سرمایه گذار را با بخشنامه سازمان لیگ متقاعد کردم، حال چگونه به سرمایه گذار بگویم فدراسیون به بخشنامه مصوب خودش عمل نکرد؟
خوانساری در آخر اظهار داشت: متأسفانه با این دست تصمیمات انگیزه را از تیمی که با اعداد و ارقام بالا و با هدف کمک به تکواندو در لیگ سرمایه گزاری نموده را از بین می برند. تمامی حق و حقوق تکواندوکاران را اسفندماه تسویه کردیم. تمام این تلاش ها زیر سوال رفت. به دنبال خوشی کاذب برای قرار گرفتن در جایگاه نخست نبودیم، صورتجلسه را امضا نکردم و پس از صحبت با رئیس فدراسیون و فقط به احترام ایشان بنابر تصمیمی که اتخاذ شده بود و هیچ تأثیری نداشت، امضا کردم.


منبع:

1399/03/21
12:00:02
5.0 / 5
2546
تگهای خبر: بازی , باشگاه , برنامه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی