مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهر تهران خبر داد:

شماره گذاری 500تاكسی نوسازی شده در انتظار قول مساعد محیط زیست

شماره گذاری 500تاكسی نوسازی شده در انتظار قول مساعد محیط زیست به گزارش لوازم ورزشی مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری تهران از پیگیری برای رفع مشكل 500 تاكسی نوسازی شده برای صدور پلاك اطلاع داد.


علیرضا قنادان در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت نوسازی تاکسی ها در سال جدید اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته و توافقات انجام شده با شرکت خودروساز، نوسازی تاکسی های فرسوده در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان تاکسی بعنوان یکی از اولویت های سازمان تاکسیرانی امسال پیگیری می شود، اضافه کرد: البته در اجرای این مهم با مشکلاتی مواجه هستیم بگونه ای که هم اکنون درگیر ورود ۵۰۰ تاکسی نوسازی شده در انتهای سال ۹۸ به چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.
قنادان با اشاره به اینکه در اسفندماه سال قبل خودروساز حدود ۱۰۰۰ تاکسی تحویل داد که نیمی از آنها یعنی حدود ۵۰۰ دستگاه متعلق به شهر تهران بود، اظهار داشت: مراکز شماره گذاری به دنبال انتشار کرونا در اسفندماه سال قبل تعطیل شدند و این خودرو ها مشمول ضوابط شماره گذاری سال ۹۹ شدند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی توضیح داد: از آغاز سالجاری، بنا به مصوبه هیات دولت، خودروسازان باید الزامات استاندارد یورو ۵ را بروی خودروهایشان همچون تاکسی رعایت نمایند و مراکز شماره گذاری هم تنها به شرط رعایت الزامات این استاندارد و دریافت تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست مبادرت به صدور پلاک تاکسی ها می کنند؛ این درحالی است که پیش از عید مراکز شماره گذاری تعطیل بودند و بنابراین تاکسی های تحویلی سال قبل که دارای استاندارد یورو ۴ هستند مشمول مقررات جدید شده و برای شماره گذاری مشکل دارند.
وی افزود: این 1000 تاکسی در حالی معطل مانده اند که پارسال تکمیل وجه کرده و ایران خودرو هم شماره شاسی آنها را ثبت کرده است و تنها منتظر صدور پلاک بودیم که مراکز شماره گذاری به علت کرونا تعطیل شد.
قنادان اضافه کرد: در حالی اعمال مقررات یورو ۵ برای شماره گذاری این تاکسی ها به مراکز شماره گذاری ابلاغ گردیده که تاکسی های تولید شده امکان ارتقاء استاندارد ندارند و در پارکینگ های ایران خودرو خاک می خوردند.
قنادان خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل مکاتباتی با ذینفعان مختلف در دولت داشته ایم تا چاره ای برای حل این مشکل پیدا شود؛ چونکه راننده تاکسی پولش را واریز کرده اما خودرویی ندارد و ارتقاء کیفیت خودرو ها هم به یکدفعه نمی گردد.
وی با اشاره به دیدار اخیرشان با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و قول مساعد وی برای حل این مشکل اظهار داشت: شهرداری تهران در اجرای الزامات زیست محیطی هیچ مشکلی ندارد، اما در بحث تاکسی های تولید شده باید به این نکته تاکید کنم که رانندگان تاکسی در این بازه زمانی خودروی خویش را اسقاط کرده و حتی شماره شاسی تاکسی هم به نام آنها حک شده و مالک تاکسی مشخص است.1399/03/21
21:12:00
5.0 / 5
2660
تگهای خبر: برنامه , تیم , دستگاه , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی