گزارش لوازم ورزشی؛

فضای مجازی برای متخلفان زیست محیطی ناامن شد

فضای مجازی برای متخلفان زیست محیطی ناامن شد لوازم ورزشی: با پای كار آمدن دادستانی كل كشور برای برخورد با تخلفات سایبری در سایت های داخلی و پلیس فتا برای رصد فضای اینستاگرام بستر تخلفات مجازی محیط زیست محدود و ناامن شد.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، حدود یک ماه پیش بود که جمشید محبت خانی فرمانده یگان محیط زیست در گفت و گو با مهر از آماده شدن پیش نویس متنی برای برخورد با تخلفات محیط زیستی در فضای سایبری آگاهی داده و گفته بود این پیش نویس برای ارسال به دادستان کل کشور تهیه شده است. افزون بر این فرمانده یگان محیط زیست از آغاز یک همکاری مشترک میان محیط زیست و پلیس پیش گیری از وقوع جرم فتا آگاهی داده و بیان داشت که بر طبق این همکاری مشترک سایت های داخلی که مبادرت به خرید حیات وحش، سلاح های شکاری و تاکسیدرمی حیوانات وحشی می کنند رصد خواهند شد و با منتشر کنندگان آگهی هایی از این دست بعنوان متخلف برخورد می شود. بر طبق این همکاری مشترک هم قرار شد آگهی هایی از این دست در سایت داخلی همچون دیوار و شیپور، فیلتر خواهند شد.
حالا بعد از یک ماه خبر از برگزاری یک نشست مشترک میان فرمانده محیط زیست و مدیرعامل این دو سایت خرید و فروش اینترنتی انتشار یافته است که سایت دیوار آماده اجرای سفارش های یگان حفاظت محیط زیست برای رفع نگرانی کارشناسان و دوستداران محیط زیست و حیات وحش است. از طرف دیگر دادستان بهبهان که به موضع گیری های محیط زیستی مشهور است، در آخرین اقدام با پیگیری تخلفات زیست محیطی در حوزه سایبری توانسته است، دستور قضائی در خصوص حذف تمامی تبلیغات غیرقانونی مربوط فروش، عرضه و قاچاق حیات وحش در سایت دیوار و تعقیب قانونی مباشرین، آمرین و معاونین احتمالی این بزه را بگیرد. بنظر می رسد ایجاد حساسیت های گسترده در زمینه تخلفات زیست محیطی در بستر سایبری به زودی این معضل در فضای سایبری که مدیریت داخلی دارند حل می شود. اما بخش اعظم این تخلفات در بستر اینستاگرام اتفاق می افتد که مخاطب بیشتری دارد و دامنه تأثیرگذاری آن هم گسترده تر است.
فرمانده یگان محیط زیست در حاشیه جلسه خبری در پاسخ به سوال مهر در این زمینه اظهار داشت: محدودیت برقرار کردن چنین تخلفاتی در سایت های داخلی با همکاری دادستانی ممکن شده است ولی برای بسترهایی که از طرف سرور خارجی مدیریت می شوند نیازمند رصد مستمر هستیم که برای حل این مهم نیز پلیس فتا به کمک ما آمده است. وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد از تخلفات اینستاگرامی با همکاری پلیس فتا شناسایی شده و متخلفان برای برخورد قانونی با دستگاه قضائی معرفی شده اند، اشاره کرد: خیلی از تخلفات حوزه محیط زیست از فضای حقیقی به فضای مجازی سوق پیدا کرده اما متخلفان این حوزه باید بدانند با همراهی مردم این فضا هم برای کارهای غیرقانونی امن نخواهد بود.


منبع:

1399/04/14
18:38:11
5.0 / 5
2327
تگهای خبر: تیم , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی