كاخ گلستان صاحب عكاس خانه می شود

كاخ گلستان صاحب عكاس خانه می شود لوازم ورزشی: مدیرعامل شركت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهانگردی از برنامه ریزی ها جهت راه اندازی و بهره برداری از عكاسخانه مجموعه جهانی كاخ گلستان آگاهی داد.


خشایار نیکزادفر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به اهمیت مجموعه جهانی کاخ گلستان، افزود: باتوجه به استقبال گردشگران و بازدیدکنندگان از ثبت خاطرات در هنگام بازدید از مجموعه جهانی کاخ گلستان، این شرکت در مزایده ای نسبت به انتخاب مجری بمنظور راه اندازی عکاسخانه در این مجموعه اقدام نموده است.
او اضافه کرد: انتخاب مجری بوسیله مزایده بمنظور راه اندازی و بهره برداری عکاسخانه واقع در بخش ضلع جنوب شرقی کاخ گلستان در مجاورت عمارت بادگیر انجام شده است، تا افراد واجد شرایط از این طریق بتوانند در این مزایده شرکت نمایند.
نیکزادفر با بیان این که این مزایده در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به شماره ۵۰۹۹۰۰۱۵۰۴۰۰۰۰۰۱ از ۱۷تا ۲۸ تیر قابل مشاهده می باشد، اضافه کرد: جزئیات کامل این مزایده در سایت این شرکت تشریح شده و علاقه مندان جهت شرکت در این مزایده می توانند با مراجعه به سایت شرکت اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی درباره ورود این شرکت برای برگزاری این مزایده برای مجموعه جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: این شرکت برمبنای ابلاغ قانونی بازوی اجرایی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. برمبنای تبصره ماده یک قانون سازمان میراث فرهنگی مورخ ۲۳ دی ماه سال ۱۳۸۲ مجلس شورای اسلامی سازمان ایران گردی و جهانگردی از وزارت ارشاد منفک و به وزارت میراث فرهنگی ملحق شد و وظیفه حاکمیتی و امور اجرایی و تصدی گری این وزارتخانه را بر عهده گرفت.
وی اضافه کرد: قبل از این نیز دردوره های قبل این مجموعه عکاس خانه هایی داشته اما روند ایجادعکاس خانه هیچگاه قانونی و رسمی نبود ولی این دفعه بوسیله مزایده دولتی و رسمی بخش خصوصی منتخب انتخاب و آماده فعالیت در این مجموعه می شود.
نیکزاد در ادامه با بیان این که این شرکت در دیگر بخش های وزارت خانه نیز فعالیت دارد، اظهار داشت: تا کنون شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی مبادرت به تعیین استانداردسازی برای هتل ها و دفاتر خدمات رسانی گردشگری و خانه های خانه مسافر انجام داده است.

مجموعه کاخ گلستان
مجموعه کاخ گلستان، یادگاری بجای مانده از ارگ تاریخی تهران محل اقامت شاهان سلسله قاجار و از زیباترین و کهنترین بناهای پایتخت دویست ساله ایران است. سابقه تاریخی ارگ سلطنتی که محدوده مکانی تاریخی آنرا در شمال خیابان و میدان امام خمینی (سپه) در سمت غرب خیابان خیام، در شرق خیابان ناصرخسرو و در جنوب خیابان پانزده خرداد و میدان ارگ تشکیل می دهد، به روزگار صفویه باز می گردد.
در هفته پیش نیز مدیر مجموعه کاخ گلستان به ایرنا خبر دادند دری از خیابان ناصر خسرو به این کاخ باز می شود و علاقمندان می توانند از ضلع شرقی این کاخ به این مجموعه جهانی ورود داشته باشند.
ورودی که منتقدان معتقد بودند نباید باز شود برای اینکه فضا و آمد و شد این خیابان به کارکرد فرهنگی کاخ گلستان نمی خورد اما مدیران کاخ و مسئولان این کاخ نظر دیگری دارند آنها می گویند باز شدن این مسیر می تواند قسمتی از مسیر گردشگری تاریخی را در تهران زنده کند.



منبع:

1399/04/31
14:15:39
5.0 / 5
2220
تگهای خبر: برنامه , تخصص , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی