در جلسه كمیسیون ماده پنج شهر تهران مطرح شد

ساماندهی میادین تهران با رویكرد TOD

ساماندهی میادین تهران با رویكرد TOD در جلسه كمیسیون ماده پنج شهر تهران كه به ریاست شهردار تهران برگزار شد، بر رعایت رویكرد TOD در طرح ساماندهی و ارتقاء كیفی میدان انقلاب و سایر میادین شهر تاكید شد.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، مهدی هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.
اشراقی در این خصوص اظهار داشت: طرح ساماندهی و ارتقاء کیفی میدان انقلاب که بعد از اعمال اصلاحات لازم در کارگروه فنی به تأیید رسیده بود، مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت و بعد از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح، قرار شد طرح مذکور مجدداً با رویکرد TOD و بارگذاری متناسب بازنگری شود و درباره مابقی میادین نیز اقدام مشابه انجام گیرد.
او اضافه کرد: در این نشست موضوع راه اندازی بنایی بلند مرتبه با کاربری مسکونی – خدماتی در زمینی به مساحت پنج هکتار واقع در خیابان اسدآبادی (منطقه ۶) مورد بحث و بررسی قرار گرفت که بعد از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح، با توجه به مصوبات قبلی کمیسیون ماده پنج، توجه به رویکرد تامین خدمات هفت گانه، ساخت سطوح تجاری در حد پشتیبان سکونت و در نظر گرفتن فضای سبز و باز مناسب با تعدیــل تراکم و تعداد طبقات، طرح مذکور به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد.

طبق گزارش سایت شهر، اشراقی اظهار داشت: همین طور در این نشست قرار شد بمنظور ارتقاء کیفی فضای عمومی ساختمانها در پهنه های R، M و S، در صورتیکه طبقه همکف به صورت لابی و خدمات مشاعی مورد استفاده قرار گیرد، این طبقه جزء طبقات بنا محسوب نشده و مشمول محدودیت ضابطه آستانه ۱۲ طبقه بلند مرتبه سازی نشود. ساخت پیلوت بمنظور تامین پارکینگ، لابی و مشاعات در گستره های مختلط نیز بلامانع اعلام گردید.1399/05/27
10:20:46
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی