لیگ قهرمانان آسیا - قطر

آمار نگران كننده استقلال برابر تیم های عراقی

آمار نگران كننده استقلال برابر تیم های عراقی لوازم ورزشی: تیم فوتبال استقلال در شرایطی به مصاف نماینده عراق می رود كه یكی از حساس ترین دیدارهای خود در لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد اما آمارش نگران كننده است.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال در اولین دیدار خود بعد از شروع مجدد لیگ قهرمانان آسیا، باید روز یکشنبه به مصاف الشرطه عراق برود. دیدار استقلال و الشرطه را می توان یک دیدار سنتی بین تیم های ایرانی و عراق دانست چون این دو تیم بیشترین تقابل بین ایرانیها و عراقی ها را دارند.
استقلال در ادوار و فرمت های مختلف آسیا تنها با ۳ تیم الشرطه، الزورا و نیروی هوایی عراق بازی کرده و خارج از این مسابقات نیز با یک تیم عراقی دیگر به اسم منتخب آشوری های بغداد به صورت غیر رسمی و دوستانه دیدار داشته است.
آبی پوشان نخستین بار در سال ۱۳۳۳ و آخرین بار در سال ۹۸ با یک تیم عراقی روبرو شدند و در طول این مدت تنها ۸ بار مقابل تیم های عراقی به میدان رفته اند که نسبت به رویارویی آنها با تیم های دیگر کشورهای عربی بسیار کمتر است.
منتخب آشوری های بغداد، الزورا، نیروی هوایی و الشرطه ۴ تیم عراقی هستند که در ۸ بازی قبلی رویاروی آبی های تهران دیدار داشته اند که بیشتر این دیدارها نیز به سود تیم های عراقی به انتها رسیده است.
استقلالی ها در ۸ بار گذشته تنها یکبار موفق به شکست دادن یک تیم عراقی شده که آن هم مرحله یک هشتم نهایی در جام باشگاه های آسیا فصل ۹۹-۹۸ بود. آبی پوشان در دیداری که در روز اول آبان سال ۷۷ انجام شد در تهران با ۲ گل علیرضا اکبرپور و محمد مؤمنی این تیم را شکست دادند و این تنها پیروزی آنها بر یک تیم عراقی است.
عراقی ها ۴ بار موفق به شکست دادن استقلال شده و ۳ بار هم دیدارهای آنها با آبی پوشان تهران با نتیجه مساوی به انتها رسیده است.
همه دیدارهای استقلال با تیم های عراقی: ردیف تاریخ میزان میهمان عنوان بازی ۱ ۳۳/۱۱/۱۸ منتخب آشوری ها ۲ تاج صفر دوستانه ۲ ۳۵/۲/۳۰ منتخب آشوری ها ۵ تاج ۲ دوستانه ۳ ۵۰/۱/۱ تاج صفر الشرطه ۲ دوستانه ۴ ۵۰/۱/۱۱ الشرطه ۳ تاج ۲ آسیا ۵ ۵۴/۱/۲۰ الزورا یک تاج صفر آسیا ۶ ۷۷/۷/۱۷ نیرو هوایی یک استقلال یک آسیا ۷ ۷۷/۸/۱ استقلال ۲ نیرو هوایی یک آسیا ۸ ۹۸/۱۱/۲۱ الشرطه یک استقلال یک آسیامنبع:

1399/06/28
14:29:37
5.0 / 5
1623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی