اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند بزودی شكلی از تاكسی های پرنده با كمك هواپیماهای فوق سبك در مسافت های بین شهری در كشور پا می گیرد كه با این كار تحولی تاریخی و مهیج در صنعت جابه جایی ایجاد می شود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، توسعه حمل و نقل هوشمند یکی از اولویت های ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این کار ذیل برنامه های مختلفی در ستاد پیگیری می شود. یکی از آنها اجرای طرح تاکسی هوایی است. پرنده های بین شهری که مقرر است نقش تاکسی های زردی را بازی کنند که روزانه تعداد بالایی از شهروندان را برای رسیدن به مقصد جابه جا می کنند.
منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این تاکسی ها اظهار داشت: فعلا مقرر است از این نوع وسایل نقیله در مناطق کم تردد استفاده گردد. این کار اگر در استان ها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد، بطور قطع رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.
به قول وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره شروع می شود. در این طرح همه فرودگاه های کم تردد کشور فعال می شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می توانند خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.
منطقی افزود: این طرح قبل از انقلاب کلید خورده بود، اما به علل گوناگونی اجرای آن به تعویق می افتاد، اما ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش بنیانهایمان توانستیم آنرا به مرحله اجرا برسانیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: فاز ابتدایی آن مهرماه شروع می شود و فاز بعدی آن هم در بهمن ماه قابل اجرا می باشد. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است، مثلا هم اکنون سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تأمین می شود. در صورتیکه توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منطقی تصریح کرد: اگر بتوانیم برای تأمین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری نماییم، میزان پیشرفت طرح بیشتر می شود و اقدامات سرعت می گیرد. البته افزایش دسترسی های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف تشریفات فرودگاه ها هم سرعت کار را بالا می برد.
منبع:

1399/07/03
12:25:10
5.0 / 5
1803
تگهای خبر: بازی , برنامه , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی