سعادتی:

بازنمایی عزاداری امام حسین (ع) در تهران تاریخی انجام می شود

بازنمایی عزاداری امام حسین (ع) در تهران تاریخی انجام می شود به گزارش لوازم ورزشی شهردار منطقه ۱۲ در نشست هفته تهران اظهار داشت: سال جاری در برنامه های هفته تهران بیشتر به بازنمایی مبحث سوگواری حضرت اباعبدالله در تاریخ تهران پرداخته می شود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در نشستی که به مناسبت هفته تهران و معرفی برنامه های این هفته برگزار شد، با اشاره به اینکه هر سال هفته تهران پخته تر از گذشته برگزار می گردد و صرفا متمرکز در یک حوزه نیست. اظهار داشت: نقش ما در منطقه ۱۲ بعنوان قلب تاریخی تهران در برگزاری این هفته پررنگ تر است، و با یک برنامه مدون پیش می رویم. سعادتی با اشاره به تقارن این ایام با ایام عزاداری صفر اظهار داشت: برنامه های هفته تهران هم به مسئله آگاهی تهران توجه می کند و بیشتر با زمینه ای چیده شده که مبحث سوگواری حضرت اباعبدالله در تاریخ تهران بازنمایی نماییم. شهردار منطقه ۱۲ اظهار داشت: در این هفته نیم نگاهی به تاثیر قیام عاشورا و ایام محرم و صفر و نسبت آن با تهران تاریخی است که در حوزه های گردشگری و تاریخی مدنظر قرار گرفته و ریشه های تاریخی و مذهبی ما مرور خواهد شد. وی ادامه داد: بدین سان هویت مذهبی در کنار هویت تاریخی تهران به نسل جدید معرفی می شود. سعادتی به تشریح برنامه های طول این هفته پرداخت و اظهار داشت: برنامه های آنلاین و مجازی که با قابلیت دسترسی و حضور شهروندان برنامه ریزی شده است کمک می نماید تا شهروندان بیشتری بدون نگرانی از کرونا دنبال کننده باشند. وی افزود: گردشگری مذهبی از ۱۲ مهر به صورت آنلاین آغاز می شود و به مرور آئین های محرم و صفر در تهران از راه شبکه های مجازی عرضه می شود.
وی ادامه داد: راوی متخصص یک به یک وقایع و رسوم بازار تهران را عرضه می کند. شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به برگزاری مراسم آنلاین دیگری در ۱۳ مهرماه در کاخ گلستان روایت تعزیه خواهیم داشت. تصریح کرد: ۱۴ مهرماه در روز سوم در حسینه عرب ها آئین رسوم سایر اقوام را در تهران بررسی می نماییم. وی افزود: ۱۵ مهرماه در حسینیه سادات اخوی با مبحث تکیه ها و حسینه های تاریخی را معرفی خواهیم کرد. سعادتی با اشاره به اینکه روز ۱۲ مهرماه در محل موزه ارتباطات مراسم تحلیل از فعالان گردشگری خواهیم داشت، اضافه کرد: ۱۲ مهرماه نشست تخصصی تقدیر از فعالان رسانه که در رابطه با تهران شناسی در محل باغ نگارستان برگزار می گردد.
وی بیان داشت: تعزیه برای نخستین بار سال قبل با مضمون قائم مقام در محل باغ نگارستان برگزار شد، سال جاری هم در مدرسه دارالفنون در ۱۴ و ۱۵ مهرمان مراسم تعزیه با روایت شهادت امیرکبیر می پردازد. شهردار منطقه ۱۲ اضافه کرد: از دیگر برنامه های این دوره، برگزاری یک دوره های تاریخی بلد محله است که افرادی بعنوان تور لیدر محلی آموزش می بییند که به افزایش حس تعلق محلی کمک کننده است. وی در مورد احیا و معرفی بناها و ابنیه در تهران، اظهار داشت: با حمایت شورای اسلامی شهر تهران منزل آیت الله طالقانی که بعنوان کتابخانه مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از خانه موزه های دیگر تهران معرفی نماییم، همینطور منزل دکتر نفیسی که ثبت آثار ملی رسیده است بعنوان خانه موزه ها و مراکز دیگر اضافه نماییم. سعادتی در مورد وضعیت خانه پروین اظهار داشت: مؤسسه فرهنگی ایکوم در خانه پروین اعتصامی در حال فعالیت است.

1399/07/09
21:28:52
5.0 / 5
2217
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تخصص , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی