مهدی رسول پناه:

النصر دنبال جنگ روانی است

النصر دنبال جنگ روانی است سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینكه پس از جذب بازیكنانی چون حامد لك و عیسی آل كثیر انتقاد زیادی از وی شده بود، اظهار داشت: پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بدون ولخرجی حماسه آفرید.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت پرسپولیس و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: جا دارد تشکر ویژه ای از گل محمدی سرمربی تیم و بازیکنان تیم داشته باشم که با غیرت خود حماسه آفریدند و دل این همه ایرانی را شاد کردند. به جز پرسپولیسی ها، در این وضعیت دل مردم ایران شاد شد. این بردهای پی در پی را به همه مردم تبریک می گویم.
وی درباره سرعت بالای هماهنگی بازیکنان جدید با پرسپولیس اظهار داشت: گل محمدی درخواست هفت بازیکن جدید داشت و ما در سه، چهار روز این بازیکنان را خرج کردیم. یحیی کاری کرد کارستان و پنج نفر از آنها را فیکس بازی داد. یکی از خصوصیت های این بازیکنان این بود که عشق عجیبی به پرسپولیس داشتند. باشگاه های صنعتی پیشنهادات بالایی به آنها می دادند ولی این بازیکنان شرایط پرسپولیس را پذیرفتند.
سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: خدا را شکر توانستیم رو سفید شویم. به نظرم آقایحیی به اینها اعتماد کرد و مزد اعتمادش را گرفت. در جذب بازیکنان جدید اصلاً ولخرجی نکردیم.
رسول پناه تصریح کرد: قرارداد تمام بازیکنانمان زیر ۳ میلیارد است و فقط یک نفر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان گرفته است. همه چیز شفاف است. وقتی حامد لک و آل کثیر را گرفتیم چقدر به ما انتقاد شد بویژه برای حامد لک ولی الان شاهد هستید یکی از بهترین دروازه بان های آسیا است. آل کثیر هم حماسه آفریده است.
وی از بازیکنان سابق پرسپولیس که از این تیم جدا شدند تشکر کرد و درباره سرمربی این تیم اظهار داشت: گل محمدی نشان داد در کلاس مربیگری صاحب سبک است. او از خانواده پرسپولیس است و خارجی هم نیست. یحیی از جنس و خانواده پرسپولیس بود و سبب افتخار این باشگاه هم شد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس از محرم نویدکیا سرمربی سپاهان هم به خاطر تبریک به پرسپولیس تشکر کرد و اضافه کرد: ولی متاسفانه از دیگر باشگاه ها پیامی نیامد. البته شاید زود باشد. بردهایی که ما داشتیم حکم فینال داشت. در دیدار با الشارجه پرسپولیس چنین بازی ای انجام نداده بود. بازی با السد هم شرایط سختی بود. من خودم در ورزشگاه بودم.
رسول پناه درباره احتمال جدایی شجاع خلیل زاده از این تیم پس از آخر مرحله نیمه نهایی آسیا تصریح کرد: بازیکنان پرسپولیس را همه می خواهند و آنها را روی هوا می زنند. پرسپولیس دارد آقایی می کند. ولی این بازیکنان به عشق پرسپولیس و هوادار مانده اند. تمام بازیکنان پرسپولیس پرارزش هستند. شجاع پس از نیمه نهایی از پرسپولیس جدا نمی گردد و این خبر حقیقت ندارد. پس از بازگشت تیم به تهران، محبتشان را جبران می نماییم. مطمئن باشید بازیکنان خواهند ماند و قدرشان را می دانیم و فداکاری هایشان را جبران می نماییم.
وی در مورد پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ اظهار داشت: ما برانکو را دوست داریم. برانکو گردن پرسپولیس حق دارد. او مربی موفقی بوده است. اگر می خواستیم پرداختش را عقب اندازیم می توانستیم این کار را انجام بدهیم ولی دغدغه هواداران پرداخت پول برانکو بود. از حدود ۲ میلیون دلار جریمه برانکو و دستیارانش، حدود یک تا یک میلیون و صد هزار دلار را پرداخت کردیم.
سرپرست پرسپولیس تصریح کرد: در چند روز آینده هواداران خبر خوبی می شنوند. اغلب پول برانکو تأمین شده است و فرمول پرداختش را پیدا کرده ایم. در این حوزه اطلاع رسانی می نماییم.
رسول پناه اظهار نمود: تلاش می نماییم پول برانکو پرداخت گردد. شرایط را اولویت بندی کردیم. می توانستیم پول برانکو را زودتر بدهیم ولی اولویت به تقویت و تمرکز روی تیم بود. کار درستی کردیم و الان نتیجه گرفتیم.
وی در مورد کارگزار باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: آنها بموقع پول دادند و به تمام تعهدشان عمل کردند. یک بانک هم اسپانسر ما است که به پرسپولیس در این اوضاع اقتصادی کمک کردند. الان تماشاگر نداریم و تا تماشاگر نباشد درآمدزایی نمی گردد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد پاداش آسیایی باشگاه به خاطر برد در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: آنها در دو مرحله پاداش را می دهند. یکی پس از مرحله یک هشتم و یکی پس از فینال. برد در هر بازی ۵۰ و هر مساوی ۱۰ هزار دلار پاداش دارد. صعود بابت هر مرحله هم ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار پاداش دارد. تا الان حدود ۷۶۰ هزار دلار نصیبمان شده است. مساله این است که این پول را خیلی سریع به حساب ما نمی ریزند. به کنفدراسیون نامه زدیم ولی آنها به کمیته های مختلف نامه می زنند. مشکل بزرگ ما، تحریم است. آنها می گویند پول را به باشگاه پرسپولیس می دهیم اما الان تحریم هستیم ولی اگر مثل سال قبل باشد باید به سفارت ایران در مالزی بدهند که این زمان می برد و ساده نیست.
رسول پناه درباره احتمال تسویه حساب مطالبات بین المللی از راه این پاداش شبیه به کاری که استقلال در پرونده پروپئیچ انجام داد، اظهار داشت: ما منتظر پاسخ نامه AFC هستیم. کنفدراسیون می گوید پول را فقط به باشگاه پرسپولیس می دهیم. باید فرمولی پیدا نماییم تا پول منتقل شود. پاداش بازیکنان را تا حد ممکن پرداخت کردیم و از پولی هم که بیاید به بازیکنان می دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در قرارداد بازیکنان پرسپولیس آپشن پاداش قرار دارد؟ اظهار داشت: بله این آپشن ها هست. فکر می کنم این پول دو سه ماه طول بکشد به دستمان برسد ولی سهمی از آن به بازیکنان می رسد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به پاداش ۱۰۰ هزار ریالی (واحد پول عربستان) به بازیکنان النصر در صورت شکست پرسپولیس، اظهار داشت: عربستان کشور پادشاهی است و مشکل تحریم ندارد. الان دلار ۳۰ هزار تومان است ولی آنجا این اتفاق نمی افتد.
رسول پناه که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود، سپس با اشاره به قدرت تیم النصر عربستان، سرمربی و بازیکنان مطرح و گران قیمت این تیم را تک تک نام برد و افتخاراتشان را برشمرد. وی سپس افزود: نظرم این است پرسپولیس با این روحیه بالا و با مربی خوشفکری و بازیکنانی که دارد، قهرمان آسیا می شود. خیلی به این تیم خوشبین هستم. هر کمکی از دستمان بر بیاید برای تقویت تیم انجام می دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره وضعیت محمد نادری اظهار نمود: هفته گذشته تماس گرفتم که این بازیکن گفت مسافرت هستم و پس از بازگشت با هم به توافق می رسیم. مشکلی نیست.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا با جدایی بازیکنان این تیم در صورت داشتن پیشنهاد موافقت می شود؟ اظهار داشت: در قرارداد بازیکنان بندهایی هست که می توانند جدا شوند. قبول دارم پول های کلانی می دهند ولی مهمترین قضیه عشق به پرسپولیس است و اساسا می مانند. ما هم هرکاری از دستمان بر بیاید برایشان انجام می دهیم.
رسول پناه در مورد مشکلات مدیریتی باشگاه استقلال و اینکه گفته می شود دخالت وزارتخانه عامل این مشکلات است، خاطرنشان کرد: واقعاً وزارتخانه دخالتی نداشت و همه چیز به هیات مدیره بستگی دارد. برای خود ما در بحث مدیرعامل قبل و کارگزار باشگاه، نظر فقط نظر هیات مدیره بود و وزارت دخالت نکرد. اگر موفق شدیم هیات مدیره خوب کار کرده است. اینکه به وزارت ورزش منتسب می کنند، دروغ است. ما حتی یک ریال هم کمک نگرفتیم. اگر کسی سند دارد بیاورد. برای استقلال هم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم از این بحران بیرون برود.
وی در مورد جنجال شادی گل عیسی آل کثیر پس از گلزنی به پاختاکور و شیطنت رسانه های کشورهای عربی اظهار داشت: تیم های کشورهای عربی استاد جنگ روانی هستند. آنها دنبال فراهم کردن مقدمات یک جنگ روانی هستند ولی بازیکنان و کادر فنی ما وارد این بازی روانی نمی شوند. آنها می دانند به پرسپولیسی خورده اند که روحیه بالایی دارد. دارند این جنگ را ایجاد می کنند تا از روحیه پرسپولیس کم کنند.
سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تهدید گل محمدی به جدایی از این تیم پیش از شروع لیگ قهرمانان اظهار نمود: یک سوء تفاهم بود که رفع شد. یحیی را حفظ می نماییم. او یک مربی صاحب کلاس است. یحیی زیر فشار شدیدی بود چون نزدیک بازی های آسیایی بود و بازی تدارکاتی نداشتیم. شرایط جذب برخی از بازیکنان هم سخت بود. همیشه پشت یحیی هستیم و به او افتخار می نماییم.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص احتمال جذب مهاجم دیگر به جز عیسی آل کثیر، اظهار داشت: منتظر درخواست سرمربی هستیم. اگر سرمربی بازیکن جدید بخواهد آنرا اعمال می نماییم. دخالتی در کار فنی نداریم.

1399/07/11
20:57:59
5.0 / 5
1826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی