اكران آثار فاخر هنری و میراثی در منطقه ۶ تهران

اكران آثار فاخر هنری و میراثی در منطقه ۶ تهران شهردار منطقه6 از اكران آثار فاخر هنری و میراثی در سطح این منطقه آگاهی داد.


تورج فرهادی در گفت و گو با ایسنا، گفت: منطقه۶ تهران قلب فرهنگی پایتخت شمرده می شود و دارای نگارخانه ها، موزه ها و گالری های بسیاری است، اما متاسفانه به سبب شیوع ویروس کرونا امکان بازدید از خیلی از این اماکن برای شهروندان فراهم نیست به همین علت سعی کردیم در هفته تهران با اکران قسمتی از گنجینه فرهنگی و هنری این منطقه حالا که امکان بازدید عمومی از اماکن هنری عموما میسر نیست، هنر را به خیابان ها بیاوریم.

وی اضافه کرد: چون این اکران ها به مناسبت هفته تهران صورت گرفت کوشیدیم تا آثار به نحوی انتخاب شوند تا پتانسیل فرهنگی این محدوده شهر به نمایش درآید بطور مثال در محدوده خیابان استاد نجات اللهی که بعنوان گذر صنایع دستی شناخته می شود از فرش های تهران بافت متعلق به گنجینه موزه فرش اکران شد. خب این انتخاب دو جنبه دارد؛هم محل بافت فرش، شهر تهران است و هم مکانی که نگهداری می شود موزه فرش در خیابان کارگر است. یا مثلا ما از گنجینه موزه هنرهای معاصر هم سه اثر ویژه اکران کردیم؛ یکی نقاشی استاد صادقی که حال و هوای مذهبی دارد و باتوجه به ایام انتخاب شده، برگی از شاهنامه شاه طهماسب و اثری از پیکاسو که هرکدام ازین آثار هم باتوجه به بافت منطقه جانمایی شد.

وی افزود: در بخش دیگری از این اکران ها به سراغ هنرشهری خاص منطقه۶ رفتیم و برای این قسمت مجسمه کریم ساعی بانی پارک ساعی را انتخاب کردیم که هم نماینده ای از آثار حجمی منطقه باشد و هم بنحوی معرف پارک ساعی.

وی اشاره کرد: قلب فرهنگی پایتخت ظرفیت معماری خاص و ویژه ای هم دارد و در این راستا تصویر ساختمان دبیرستان ماندگار البرز بعنوان نماد معماری میراثی این منطقه برای اکران محیطی انتخاب شده است.

فرهادی با مهم برشمردن هنرشهری و تاثیر غیرقابل انکار آن بیان کرد: ما در منطقه۶ تمام تلاشمان را می نماییم تا هنر را فرای دیوارهای بسته گالری ها و موزه ها به خیابان های شهر بیاوریم تا گامی در امتداد آشتی شهروندان و هنر برداریم و در این روزها حال خوشی اندازه یک قاب هنری به شهروندان هدیه دهیم.

منبع:

1399/07/13
13:42:51
5.0 / 5
1360
تگهای خبر: تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی