مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبك كشور تاكید كرد

تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی

تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی به گزارش لوازم ورزشی مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو های سبك كشور با تاكید بر تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوز كارگاهی، اظهار داشت: مسئولیت حوادث جایگاه های CNG ناشی از عدم صدور گواهی سلامت و به دنبال آن عدم پذیرش در مراكز معاینه فنی و دریافت معاینه فنی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.


سعید قیصر در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: گاها در جایگاه های CNG شاهد انفجار خودرو های دوگانه سوز هستیم این مورد به علت این است که برای این خودرو ها گواهی سلامت صادر نمی گردد تا بتوانند در مراکز معاینه فنی پذیرش شوند و تست های لازم از آنها صورت گیرد، بنابراین مسئولیت این حوادث به علت عدم صدور گواهی سلامت برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: وزارت صمت باید پاسخگو باشد که چرا فهرست 980 هزار خودرویی که به صورت کارگاهی دوگانه سوز شدند را برای تبدیل وضعیت در اختیار پلیس قرار نمی دهد. این وزارتخانه اعتقاد دارد که این خودرو ها هم باید گواهی سلامت دریافت نمایند درحالی که از نظر سامانه یکپارچه معاینه فنی و شرکت پخش فرآورده های نفتی چنین نیست و این خودرو ها که توسط کارگاه های مجاز دوگانه سوز شده اند و یک دوره هم به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند نیازی به دریافت گواهی سلامت ندارند.

وی افزود: وزارت صمت به دنبال تحمیل هزینه به مالکین خودرو ها برای دریافت گواهی سلامت است؛ هزینه قابل توجهی که درپی دریافت این گواهی به مالکین خودرو های دوگانه سوز تحمیل می شود بدین سان هر حادثه و انفجار خودرو ها در جایگاه های CNG به علت تعلل وزارت صمت در صدور گواهی سلامت خودرو های دوگانه سوزی است که در کارگاه های مجاز دوگانه شده اند.
به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، طبق مصوبه هیئت دولت از تاریخ یکم دیماه 98 به بعد امکان سوخت گیری در جایگاه های عرضه سوخت CNG تنها برای خودرو های دوگانه سوزی که در کارت شناسایی آنها عبارت دوگانه سوز و یا دوگانه سوز تبدیلی درج شده و دارای گواهی معاینه فنی معتبر هستند، امکان پذیر شد. در خودرو های دوگانه سوز تولید کارخانه عبارت دوگانه سوز در کارت شناسایی خودرو درج شده اما خودرو های تبدیلی اغلب کارت شناسایی با درج عنوان تبدیل شدن خودرو از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز ندارند که باید نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام می کردند.
منبع:

1399/07/27
11:35:40
5.0 / 5
1825
تگهای خبر: تیم , سلامت , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی