روایت آلبرت كوچویی از روزنامه های جهان

از جریمه گوگل تا امكان استفاده از موبایل در فضا

از جریمه گوگل تا امكان استفاده از موبایل در فضا به گزارش لوازم ورزشی آلبرت كوچویی، گوینده پیشكسوت رادیو هر روز با مرور اخبار اصلی و سرفصل های رسانه. های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می كند. مهمترین اخباری كه امروز كوچویی به آنها پرداخته است در اخبار مروبط به كرونا، انتخابات آمریكا و جریمه شدن گوگل خلاصه می شود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز پنجشنبه (اول آبان ماه) به شرح زیر است:
نگاه نخست روزنامه های انگلیس به کرونا است؛ اما در «گاردین»، روزنامه انگلیسی با عکسی از یک نوزاد می خوانیم: هوای آلوده در درون خانه ها، سالی نیم میلیون نوزاد را می کشد. موضوعی که بر سلامت جنین هم اثر می گذارد.
_ آمریکا، «گوگل» را به خاطر انحصارطلبی غیرقانونی جریمه کرد. انحصار در جست وجو و آگهی های آن. گوگل این عروس پیشین ابر فن آوری در دره سیلیکون، حالا مورد غضب آمریکا است.
_ همینطور به همراه عکسی از پرستاری در مقابل فوریت های پزشکی یک بیمارستان آمده است: ۳۰۰ هزار مرگ حاصل از ویروس کرونا در آمریکا، و یافتن ۲۵ مورد مبتلای تازه به کرونا در زلاندنو.
_ اعتراض و تظاهرات در تایلند و فرود موفقیت آمیز سفینه «اوسیریس رکس» بر سیارک «بنو» که با نمونه غبارهای آن به زمین می آید از دیگر موضوعاتی است که در روزنامه «گاردین» به آنها پرداخته شده است.


*«له رپوبلیکا»، روزنامه ایتالیایی هم همانند دیگر روزنامه های ایتالیا، نگاه به قرنطینه و محدودسازی به جهت موج تازه کرونا را در این کشور مورد بررسی قرار داده است.
_ در کنار تصویری از جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا آمده است که «کونته پشتیبان اندکی برای اعمال قرنطینه دارد».
- تصویری از شب های از میلان هم با گزارشی از صحبت های مردمی همراه شده است که از محدویت های رفت و آمد گله می کنند و میگویند ما زندانیان میلان هستیم و زندگی ما در شهر بدون شب از دست رفته است.
_ این روزنامه همینطور از مرگ ۸۹ ایتالیایی در یک روز بر اثر کرونا خبر می دهد.


_ نگاه دیگر روزنامه «له رپوبلیکا»، به آمریکا است. ترامپ به فائوچی، پزشک و مدیر بیماری های عفونی در آمریکا تاخته است که مردم از این دلقک ها خسته شده اند.
_ کونته وعده داده است اولین واکسن های کرونا، ماه دیگر به بازار می آیند.
_ وزیر کشور ایتالیا می گوید: منع عبور و مرور در میدان ها و خیابان ها در شب، همچنان پابرجا است.
*آمریکا، گوگل را محاکمه می کند. آمریکا اخطار می دهد، یک فن آوری بزرگ در آمریکا تا یک حد بزرگ می شود در کنار این خبر، از «یو اس ای تودی» روزنامه های آمریکا، نگاه به حادثه های دیگر دارند.
_رقابت دونامزد رئیس جمهوری در ایالت پر اهمیت کارولینای شمالی، آنها تنگاتنگ و شانه به شانه هستند. ترامپ و جو بایدن.
_ مایک پنس می گوید: ترامپ را باز انتخاب کنید تا وعده هایش را در آمریکا عملی کند.
_ وعده های شکسته بومیان آمریکایی را با رشد میزان مرگ و میر بر اثر کرونا، در بین آنها خشمگین کرده است.


*از حاشیه خبرها:
_ بر روی سطح ماه، با گوشیتان حرف بزنید. این اولین موبایلی خواهد بود که بر روی ماه خط خواهد داد. نوکیا، این گوشی فنلاندی، وعده برقراری ارتباط موبایلی را در سال ۲۰۳۰ به هنگام اقامت طولانی مدت انسان، بر کره ماه داده است. البته برقراری این ارتباط از سه سال دیگر ممکن خواهد بود. نوکیا، دارد به گام بلند دیگری فکر می کند. با سفر انسان به مریخ، تلفن همراه، با آنها خواهد بود. ارتباط با جی چهار خواهد بود. البته با امکان ارتقا به جی پنج.
منبع:

1399/08/01
21:24:40
5.0 / 5
1812
تگهای خبر: پزشك , تیم , رقابت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی