افتتاح اولین مركز درمان و صیانت از زنان معتاد متجاهر در تهران

افتتاح اولین مركز درمان و صیانت از زنان معتاد متجاهر در تهران لوازم ورزشی: اولین مركز بهاران ویژه زنان معتاد بهبود یافته با همكاری مشترك شهرداری تهران و سپاه حضرت محمد(ع) راه اندازی شد.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه مرکز خدمات مهارت آموزی و بازپروری زنان معتاد متجاهر با اشاره به اینکه این مرکز با همکاری مشترک شهرداری تهران با سپاه پاسداران در امر کاهش لطمه های اجتماعی فعالیت خودرا آغاز نموده است، اظهار داشت: هر چند شهرداری متولی لطمه های اجتماعی نیست اما برحسب مسئولیت اجتماعی که دارد به شناسایی افراد بی خانمان و لطمه پذیر و ارجاع آنها به مراکز نگهداری داوطلبانه، که همان گرمخانه ها است اقدام می کند.

جوادی یگانه با بیان این مطلب که یکی از دغدغه های افرادی که اعتیاد خودرا ترک کرده اند، چگونگی بازگشت به خانواده و اجتماع است، اظهار داشت: خیلی از این افراد به سبب نداشتن حرفه یا طرد از طرف خانواده، گرفتار مشکل هستند و به حمایت های اجتماعی نیاز دارند که مراکز بهاران به همین دلیل به راه افتاده است.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهردار تهران تقویت و بازیابی احساس تعلق اجتماعی توان جویان و مددجویان را یکی دیگر از اهداف مراکز بهاران دانست و عنوان کرد: کاهش لطمه های اجتماعی خصوصاً لطمه اعتیاد و کارتن خوابی، نیازمند اصلاح رفتار بمنظور پیش گیری از لغزش و بازگشت مجدد توان جویان به چرخه‌ی لطمه است حرفه آموزی و تقویت بنیه‌ی حرفه ای و شغلی، ایجاد زمینه ها و حلقه های ارتباطی میان توانجو و اجتماع (خانواده و جامعه) و ایجاد محلی عاری از مواد و بدون وسوسه همچون اهداف تعیین شده در ایجاد این مراکز بهاران در شهر تهران بوده که امروز به صورت خاص، این مرکز این خدمات را برای بانوان ارائه می دهد.

وی در قسمتی از سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبری برای حل مشکلات به صورت محله محوری اضافه کرد: برای حل مشکلات شهر باید از ظرفیت همان محله بهره گرفت و به همین دلیل امکانات را در یک منطقه و محله خاص قرار نداده ایم و از ظرفیت هر محله و منطقه برای خود آن محله و منطقه استفاده می نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات بهادار شهرداری تهران در مدیریت و برنامه ریزی گرمخانه های پایتخت، گفت: شهر تهران برای ساماندهی لطمه های اجتماعی گام های مناسبی برداشته است و امنیت و آرامش شهر تهران را مدیون کوشش های شبانه روزی مسئولان شهری هستیم.
وی اظهار داشت: امروزه با وجود گرمخانه های شهرداری تهران کسی در این شهر بی سرپناه نمی ماند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به یاری سازمان ها و دستگاه های دیگر به این مجموعه، اضافه کرد: در سایه همکاری و همیاری دستگاه های ذیصلاح جهت سامان دهی و بقای افراد دردکشیده اگر بتوانند این افراد را با نظارت، کنترل و برنامه ریزی دقیق به مراکز مهارت آموزی و کارآفرینی هدایت کنند، امید به زندگیشان مضاعف شده و همین طور می توانند به آغوش جامعه و خانواده هایشان بازگردند.

حجت الاسلام ابوترابی، وحدت ملی و رهبری مقتدر را از سرمایه های کشور عنوان و اشاره کرد: در پرتو این سرمایه ها امید است گام های بلند و بهتری برداریم.
سردار یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ نیز در آئین افتتاحیه مجتمع مهارت آموزی و کارآفرینی بانوان بهاران اظهار داشت: سپاه همیشه دغدغه کمک به آحاد مردم را داشته و این مرکز نمادی از همکاری شهرداری و سپاه برای کمک به یک قشر از جامعه است که نیاز به بازگشت به جامعه را دارند.

سردار یزدی هدف از راه اندازی این مرکز را حرفه آموزی، اشتغال و در نهایت بازگشت به خانواده زنان معتاد بیان کرد و اضافه کرد: این مرکز در شهر تهران برای بانوان گرفتار اعتیاد، امکانات سخت افزاری برای سکونت، سرپناه و حرفه آموزی معتادانی که ترک کرده اند و افراد بی سرپناه، مکان هایی مناسب و مطلوب هستند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با تشریح اینکه ارتباط سپاه پاسداران با شهرداری بعنوان یکی از نهادهای متولی برای پرداختن به لطمه های اجتماعی در این خصوص بسیار عالی بوده است، اظهار داشت: تمام تلاش این دو مجموعه در امتداد کمک به مردم بویژه زنان درگیر اعتیاد است و باید این ارتباط سازنده تقویت شود.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، سردار یزدی به دغدغه های مقام معظم رهبری در موضوع فرهنگی اشاره نمود و اظهار داشت: دنیای امروز در صدد نفوذ به کشور عزیزمان ایران و در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادیست و باید در این راه از تمامی ظرفیت های دستگاه ها و نهادهای مختلف، برای کمک به رشد کشور کمک گرفت.

مجتمع مهارت آموزی و کارآفرینی واقع در منطقه ۱۳ شهرداری تهران نخستین مرکزصیانت از بانوان لطمه دیده از اعتیاد شهر تهران است.

گفتنی است که از سال پیش تا کنون ۳ مرکز شامل دو باب گرمخانه و یک مرکز بهاران ویژه زنان توسط شهرداری تهران به ظرفیت های قبلی افزوده شده است که افزایش ۱۵۰ درصدی را دراین زمینه به همراه داشته است.






منبع:

1399/08/16
18:50:11
5.0 / 5
1421
تگهای خبر: بازی , برنامه , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی