بر اساس تفاهمنامه منطقه ۱۲با معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران؛

خیابان تاریخی گوته احیا می شود

خیابان تاریخی گوته احیا می شود با همكاری بین شهرداری منطقه 12 و معاونت فنی و عمرانی شهرداری، برنامه ریزی برای شكل گیری و احیای محور گوته در اراضی فوقانی تونل امیركبیر و تعریف كاربری های متناسب با این محله انجام و كار اجرائی آن شروع می شود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ درباره بازسازی و مرمت خیابان تاریخی گوته اظهار داشت: محور خیابان گوته بعنوان یکی از محورهای تاریخی در منطقه ۱۲ است که مشغول برنامه ریزی برای شروع عملیات عمرانی و اجرائی هستیم تا آنرا احیا نماییم.
او با اعلان اینکه این محور در نقشه های قدیمی و مستندات تاریخی ثبت و ضبط شده، اضافه کرد: در پروسه ساخت تونل امیرکبیر، این محور از ماهیت خود خارج شده که با همکاری بین شهرداری منطقه ۱۲ و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، برنامه ریزی فضایی و اجرائی برای شکل گیری و احیای این محور و کاربری ها و کارکردهای متناسب مجموعه محله به زودی انجام و کار اجرائی آن شروع می شود.
بنابر اعلام سایت شهر، سعادتی به برگزاری جلسه ای دراین زمینه با حضور شهردار تهران، معاون شهرسازی و معماری، معاون فنی و عمرانی و مدیرکل دفتر شهردار اشاره نمود و افزود: در این نشست مسأله خیابان گوته مطرح و تصمیم گرفته شد که کار احیای این خیابان آغاز شود. در همین راستا، تفاهمنامه ای بین شهرداری منطقه ۱۲ و معاونت فنی و عمرانی برای عملیات عمرانی و اجرائی این محور منعقد شد و مقرر است در این محور و فضای روی تونل امیرکبیر متعلق به منطقه ۱۲ که حدود ۳۰ هزار متر مربع است، میدانچه های محلی، فضای باز عمومی، دو بوستان بیش از دو هزار متر مربعی، مرکز خرید محلی و میدان میوه و تره بار ایجاد شود.
شهردار منطقه ۱۲ در آخر تصریح کرد: قسمتی از آن فضا هم به ساخت بنا اختصاص دارد که بعضی از آنها بناهای فرهنگی و فعالیتی مکمل هستند و بعضی ها نیز کارکردهای سکونت دارند که این مسأله قسمت شمال و جنوب محله را تقویت می کند؛ چونکه چندین پلاک مسکونی در زمان ساخت تونل امیرکبیر خریداری و تخریب شده بود و باید باردیگر شمال و جنوب محله، هم پیوند شود.
منبع:

1399/08/23
18:29:21
5.0 / 5
1546
تگهای خبر: برنامه , تیم , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی