درخواست رئیس بیمارستان لقمان برای مقبره سران مشروطه

درخواست رئیس بیمارستان لقمان برای مقبره سران مشروطه رئیس بیمارستان لقمان از شهرداری تهران خواست تا برای تسریع در بازسازی و تكمیل طرح مرمت مقبره ˮسران مشروطهˮ توسط مدیریت شهری اقدام نماید.


به دنبال بازدید میدانی و انتشار گزارش ایسنا درباره آخرین وضعیت آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین و برخی از شهدای قلم دوران مشروطه در توضیحی که نادر بابالار - مدیر امور اداری مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم - در توضیحی که در اختیار این خبرگزاری ایسنا قرار گرفته از همکاری کامل باسازمان زیبا سازی شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۱ برای صیانت از این مکان پرارزش تاریخی اطلاع داد.
بنا بر اعلام از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران، بابالار با بیان این که، از آغاز اجرای پروژه مرمت و نگهداری مقبره سران مشروطه توسط سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، شورای شهر و منطقه ۱۱ برای به نتیجه رسیدن آن همکاری و مشارکت مستمر با مدیریت شهری داشته اند؛ اظهار داشت: هر گونه تغییر کاربری و تبدیل این مکان به پارکینگ تکذیب می شود و به هیچ وجه قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد.
او همینطور به جلسات گوناگونی که توسط شهرداری تهران با حضور رئیس بیمارستان برای اجرای پروژه مرمت و بازسازی مقبره برگزار شده؛ اشاره نمود و اضافه کرد: حفظ ابنیه واجد ارزش تاریخی حائز اهمیت می باشد، این بیمارستان به صورت مداوم با شهرداری تهران همکاری دارد.
بابالار بیان نمود: با عنایت به این که محل قرار گیری پروژه در مقابل اورژانس بیمارستان است، حفاظت فیزیکی و حراست مکان به صورت شبانه روزی برای پیش گیری از صدمه های احتمالی، رصد تردد افراد و حصار کشی توسط بیمارستان انجام شده و با شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیبا سازی هم در ارتباط هستیم تا در صورت بروز هر گونه مشکلی مبحث را به اطلاع برسانیم.
به قول وی هیچ تصمیمی برای ایجاد پارکینگ وجود ندارد و بیمارستان موظف به همکاری با شهرداری برای مراقبت و حفظ این فضای تاریخی است.
امیدوار رضایی - رئیس بیمارستان لقمان - هم خواهان تسریع در بازسازی وتکمیل طرح مرمت مقبره سران مشروطه توسط مدیریت شهری شد و با عنایت به این که شهردار تهران مسئولیت بازسازی را قبول کرده، از شهرداری تهران خواست برای پیشگیری از این شایعات اجرای پروژه هر چه زودتر تکمیل و به پایان برسد.
برزین ضرغامی، - مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران - هم جمعه ۲۳ آبان با تکیه بر این که آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین یا آرامگاه مشروطه در اختیار بیمارستان لقمان نیست، بلکه قانونا این ملک در تملک شهرداری تهران قرار دارد، توضیح داده است: تابحال سه اقدام اساسی درباره بازسازی و مرمت این مقبره انجام شده است، در این مقبره، یک سرایدار به همراه خانواده اش بیشتر از پنجاه سال زندگی می کردند و حتی ادعای مالکیت بخشی از مقبره را داشتند که در آن ساخت و ساز انجام شده بود. در گام اول برای این خانواده محل مناسبی تهیه شد و سپس فضای اقامت سرایدار تخریب و به فضای مقبره اضافه گردید. بخش زیادی از مراحل مرمت و بازسازی قبرهای موجود در مقبره ملک المتکلمین به پایان رسیده است و مراحل نهایی در دست اقدام است.
او همینطور از خریداری ساختمانی همجوار با آرامگاه قرار گرفته در این منطقه توسط شهرداری و در جهت ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر به مقبره اطلاع داده که مقرر است بعنوان قلمرو به این مقبره تاریخی اضافه شود. از طرفی بیمارستان اخیرا اعلام نموده که حاضر است بخشی از فضای پارکینگ موتورسیکلت خویش را جهت الحاق به مقبره در اختیار بگذارد.


منبع:

1399/08/25
12:15:19
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی