رئیس مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران:

مقابله با بحران های بزرگ نیازمند ابزار پژوهشی است

مقابله با بحران های بزرگ نیازمند ابزار پژوهشی است رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، اظهار داشت: ویروس کوید 19 به ما نشان داد هر چقدر بحران ها بزرگ تر باشد، تکیه ما بر دانش و پژوهش باید محکم تر باشد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، محمد حسین بوچانی در نشست اعطای احکام اعضای شورای پژوهش و نوآوری منطقه ۲۱ که با حضور رجب زاده، شهردار منطقه، مریم ابهری، مدیر مطالعات امور مناطق و تعدادی از مدیران شهری برگزار شد، با بیان این مطلب اضافه کرد: پژوهش تنها راه چاره برای برون رفت از مسائل و چالش های شهری است.
وی افزود: هر منطقه و ناحیه ای شرایط خاص خودرا دارد که طبق تعریف قانون اساسی از آن بعنوان مقتضیات محلی نام برده می شود به همین دلیل هرکدام پژوهش و راهکارهای نوآورانه خاص خودرا می طلبد.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تصریح کرد: ریشه کج کاری مناطق، نواحی و کل شهر، بی توجهی به مساله مهم پژوهش است.
به گفته وی، هرچقدر مسائل و مشکلات منطقه ای بیشتر باشد، نشان میدهد که به همان اندازه از خردورزی و نوآوری فاصله گرفته ایم.
بوچانی بیان کرد: جان شهر، انسان است که از محله و ناحیه شروع می شود. اگر ناحیه و منطقه ای کارکرد و روند اجرائی مطلوبی داشته باشد، شهر به خوبی اداره می شود.
وی اشاره کرد: با هدف تمرکززدایی در مبحث پژوهش از مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران پیشنهاد تشکیل شوراهای پژوهش و نوآوری در مناطق ۲۲گانه شهر تهران، سازمان ها و معاونت های شهرداری داده و دستورالعمل های لازم ابلاغ گردید.
در ابتدای این جلسه شهردار منطقه ۲۱ تهران اظهار داشت: تشکیل شوراهای پژوهش و نوآوری در مناطق ۲۲گانه شهر تهران گامی موثر در بهبود عملکرد کمی و کیفی خدمات این نهاد بزرگ خدماتی است؛ چونکه در پس هر کار عملی، پژوهش لازمه موفقیت آن خواهد بود.
رجب زاده اضافه کرد: یکی از دغدغه های اصلی در حوزه پژوهش این است که باید خیلی از مباحث را در مقیاس محلی مورد بررسی قرار داد تا نتیجه نهایی آن نیز ملموس و کاربردی باشد.
وی افزود: منطقه ۲۱ جزو یکی از خاص ترین مناطق شهر تهران است که ترکیبی از استقرار صنایع، اماکن نظامی و سکونتگاهی در آن دیده می شود.
شهردار منطقه ۲۱ تصریح کرد: همین همجواری ها سبب شده تا معیارهای پژوهش در این منطقه با تنوع بیشتری همراه باشد. وی بیان کرد: برمبنای سند توسعه شهر تهران، تلاش این است تا منطقه ۲۱ از معبر به مقصد تبدیل گردد بر همین مبنا اگر بوستانی شاخص و یا مراکز خرید کالا و خدمات به صورت خاص در این محدوده ایجاد شود، منطقه ۲۱ را به قطب خرید مایحتاج شهروندان تهرانی تبدیل خواهدنمود.

1399/10/05
00:54:15
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی