در گزارش لوازم ورزشی مطرح شد:

لیگ بسكتبال از كیفیت ۱۰ سال قبل فاصله گرفته است

لیگ بسكتبال از كیفیت ۱۰ سال قبل فاصله گرفته است سرمربی تیم بسکتبال مهرام با انتقاد از مسائلی که موجب افت کیفی رقابت های لیگ برتر شده، اظهار داشت: کیفیت مسابقات از 10 سال قبل فاصله گرفته و این به خاطر عدم رعایت نکردن برخی استاندارهاست.علی آرزومندی که برای اولین بار بعنوان سرمربی در رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور حضور دارد در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه پیگیری رقابت های لیگ برتر اتفاق خوبی برای این رشته است در مورد نقاط ضعف وقوت این دوره از مسابقات توضیح داد.
برگزاری لیگ بسکتبال اتفاق مثبتی است
وی با تاکید بر اینکه برگزاری مسابقات خود یک اتفاق مثبت است، اشاره کرد: کشور همچنان درگیر مشکلات کرونائی است، مشکلاتی که فصل گذشته لیگ برتر به خاطر آنها ناتمام ماند. با این وجود فدراسیون با ستاندن مجوز لازم که خود کار دشواری بود، شرایط لازم برای برگزاری مسابقات را فراهم نمود و تیم ها هم ریسک کردند و وارد میدان شدند تا چرخه مسابقات پس از یک وقفه طولانی به حرکت در بیاید. همین موضوع اتفاق مثبتی است که نباید نادیده گرفته شود.
نمی توان کم و کاستی ها را نادیده گرفت
سرمربی تیم بسکتبال مهرام افزود: این دوره از مسابقات در وضعیت خاصی پیگیری می شود که هیچ تیم و فردی تجربه ای از آن نداشته است. بدین سبب نمی توان انتقاد زیادی نسبت به کم و کاستی های مسابقات و نقاط ضعفش داشت اما در هر صورت نمی توان آنها را هم نادیده گرفت.
پیشنهادهای کارسازی که به نتیجه نرسیدند
این مربی که قبل از این برای سالهای متمادی بعنوان مربی مهرام را در رقابت های لیگ برتر همراهی می کرد به برگزاری نشست هماهنگی برای برگزاری فصل جاری مسابقات اشاره نمود و ارائه برخی پیشنهادها در امتداد چگونگی برگزاری دیدارها درآن نشست؛ وی دراین زمینه اظهار داشت: در نشست هماهنگی پیشنهادهایی برای برگزاری لیگ و دیدارهای آن عنوان شد که انصافاً پیشنهادهای کارساز و تاثیرگذاری هم بودند اما هر یک از آنها بنا به دلایلی از طرف نمایندگان دیگر تیم ها رد شد و بدین ترتیب به نتیجه نرسیدند.
دلایلی که موجب رد شدن پیشنهادهای خوبِ لیگ برتری شد
آرزومندی اشاره کرد: طبیعی است که وقتی موضوعی به رای گذاشته می شود، احتمال تایید یا رد شدن آن به آرا بستگی دارد. در این میان نمایندگان برخی تیم ها با در نظر گرفتن منافع خود رای می دهند، برخی مشکلات مالی تیم شان را لحاظ می کنند و برمبنای آن رای شان را مشخص می کنند، برخی هم واقعاً شرایط لیگ را درک نمی کنند و بدون در نظر گرفتن آن منفی با مثبت بودن رای خودرا نسبت به پیشنهادها اعلام می کنند.
جای گروه کارشناسی در فدراسیون خالی است
سرمربی تیم بسکتبال مهرام با تاکید بر اینکه به رای گذاشتن تمام پیشنهادها روش اشتباهی است، اضافه کرد: فدراسیون بسکتبال باید گروه کارشناسی داشته باشد تا در مواقع لزوم از نظرات آنها برای بهتر برگزار کردن لیگ بهره ببرد. قاعدتاً چنین گروهی منافع لیگ و کیفیت آنرا بر هر مورد دیگری ارجح می بینند و برمبنای آن تصمیم گیری می کنند. جای چنین گروهی در فدراسیون و به خصوص برای برگزاری لیگ خالی است.
لیگ بسکتبال از استاندارها فاصله گرفته است
وی در واکنش به اینکه «مهمترین انتقادی که به این فصل از مسابقات لیگ برتر بسکتبال وارد است مربوط به چه موضوعی می شود؟»، اظهار داشت: لیگ با ۱۶ تیم پیگیری می شود در صورتیکه ظرفیت لیگ این تعداد تیم نیست. اینکه یکسری تیم ها هزینه می کنند و با جذب و به کارگیری بازیکنان و مربیان وارد لیگ می شوند، خوب است اما نباید از استاندارهای لیگ برتر برای برگزاری این رقابت ها فاصله گرفته است. اتفاقی در این فصل از مسابقات شاهد آن هستیم.
لیگ کیفیت ۱۰ سال قبل را ندارد
آرزومندی به حرکت کُند و به صورتی رکود بسکتبال کشور در یک دهه گذشته برای پشتوانه سازی اشاره نمود و تصریح کرد: وقتی در ۱۰ سال قبل بسکتبال بدون پشتوانه سازی و نگاه آینده نگر حرکت داشته، طبیعی است که در برگزاری لیگ گرفتار افت می شویم. لیگ بسکتبال کشور از کیفیت ۱۰ سال قبل فاصله بسیاری گرفته است.
بازیکنانی وارد لیگ برتر شده اند که بعضاً در حد این مسابقات نیستند
وی در این همین رابطه اشاره کرد: لیگ بسکتبال باید با حضور ۸ و حداکثر ۱۰ تیم اجرا شود. وقتی ۱۶ تیم وارد مسابقات می شوند موجب می شود که بازیکنانی از سطح پایین که اصلاً در حد و اندازه لیگ برتر نیستند وارد مسابقات شوند و این بر کیفیت دیدارها تاثیر منفی می گذارد. ورود این دسته بازیکنان به لیگ برتر هم طبیعی است چون اصلاً طی سالهای گذشته پشتوانه سازی صورت نگرفته که امروز بازیکنان با کیفیت و لیگ برتری به اندازه کافی داشته باشیم.
انتقاد از فاصله زمانی زیاد میان دیدارها
سرمربی تیم بسکتبال مهرام با اعلان اینکه برگزارکنندگان لیگ باید استاندارهای کمی و کیفی مسابقات را همزمان در نظر بگیرند، فاصله میان دیدارها را یکی از نقاط ضعف عمده در برگزاری این دوره لیگ برتر عنوان نمود و اظهار داشت: نمی دانم اینکه دیدارهای یک تیم با فاصله زیاد نسبت به هم اجرا شود طرح خود فدراسیون بوده یا تیم ها اما به هر حال الگویی است که از جانب فدراسیون ارائه شده و برمبنای آن دیدارها پیگیری می شود و اصلاً هم خوب نیست.
۱۷ روز بازی نداریم!
وی در این رابطه به آخرین دیداری که مهرام در لیگ برتر داشت، اشاره نمود و افزود: ۲۸ آذرماه آخرین بازی خودرا برگزار کردیم و تا ۱۵ دی ماه دیدار دیگری نداریم. این فاصله زمانی برای تیمی باید درگیر لیگ برتر باشد، اصلاً خوب نیست. شرایط خاص لیگ و تاثیری که برگزاری متمرکز بازی ها بر روند آن دارد را درک می نماییم اما بهتر به شکلی برنامه ریزی می شد که فاصله میان دیدارها نهایت ۸ - ۷ روز می شد نه ۱۷ روز.
مهرام بدون باخت است اما باید بهتر از این شود
آرزومندی که با تیم بسکتبال مهرام و با غلبه بر نیروی زمینی، آینده سازان، مس کرمان و جوانان ۲۰۲۰ روند بدون باختی را در گروه «ب» لیگ بسکتبال سپری می کند با یادآوری اینکه تیمش ۱۵ و ۱۶ دی ماه به ترتیب باید با شهرداری بندرعباس و ذوب آهن اصفهان دیدار داشته باشد، اظهار داشت: تا به امروز باخت نداشته ایم اما خیلی باید بهتر از این پیش برویم. در حقیقت هنوز به مرحله ای که شکل واقعی لیگ را داشته باشد، نرسیده ایم و بنا بر این کماکان باید برای بهتر شدن تلاش داشته باشیم.

1399/10/08
12:45:08
5.0 / 5
1029
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی