رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

بودجه سال 1400 شهرداری، الگویی برای تمام كلانشهرها و شهرهای كشور است

بودجه سال 1400 شهرداری، الگویی برای تمام كلانشهرها و شهرهای كشور است به گزارش لوازم ورزشی محمد سالاری با تاکید بر اینکه بودجه سال 1400 شهرداری تهران انقباضی است، اظهار داشت: نگاه کالایی به شهر در دوره پنجم مدیریت شهری تبدیل به نگاه معنایی شده است و مهم ترین دستاوردهای مدیریت شهری در بودجه 1400 تجلی پیدا کرده است و الگویی برای تمام کلانشهرها و شهرهای کشور در کنار توقف چرخه باطل شهرفروشی و توجه به حقوق عمومی و توسعه محلات و ارتقا کیفیت زندگی خواهد بود.


به گزارش لوازم ورزشی به نقل از ایسنا، محمد سالاری در جریان بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران، اظهار داشت: در ابتدا تشکر می کنم از شهرداری تهران، معاونت برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری و اعضا و کمیسیون های تخصصی شورای شهر تهران که ورود به موقعی به بودجه داشتند و با یک نگاه کاملا کارشناسی و دقیق همه ابعاد لایحه بودجه را مورد بررسی قرار دادند و فراتر از دوستی ها و صمیمیتی که بین اعضای شورا وجود دارد، در مواردی که اختلاف نظر داشتند، نظرات متفاوت عنوان شد و این از دستاوردهای شورای یکدست پنجم است که حتی بیشترین تذکرات را به شهردار منتخب اصلاح طلب در امتداد در نظر گرفتن مصلحت شهر دارد، چونکه این نگاه سبب شکوفایی، بالندگی و جمع بندی به نفع مصلحت عمومی شهر می شود.

سالاری در اعتراض به نظر برخی اعضا که بودجه ۱۴۰۰ را انبساطی عنوان کردند، گفت: این نظر کاملا اشتباه است و به هیچ عنوان مبانی صحیحی ندارد و مبتنی بر داده ها و فاکتورهای قابل سنجش نیست. وقتی گفته می شود، این بودجه انبساطی بسته شده باید برای آن مجموعه ای از ادله و استنادات و مقایسه های تطبیقی با دوره های قبل ارائه شود.

وی افزود: بررسی های ما در کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون برنامه و بودجه و شهرداری تهران نشان میدهد که بودجه سال ۱۴۰۰ به لحاظ قدرت خرید خدمات، قدرت خرید مردم و پرداخت حقوق و مزایا حتی کم تر از بودجه سال ۱۳۹۰ است، بدین سبب بودجه به شدت انقباضی بسته شده است.

سالاری با تاکید بر اینکه توقف چرخه باطل شهر فروشی، ابر پروژه و مهم ترین دستاورد مدیریت شهری دوره پنجم است، اظهار داشت: اینکه برخی همکاران دریافت عوارضی مانند عوارض زیربنا و تغییر کاربرد در قالب طرح تفصیلی را شهرفروشی می نامند، جای تعجب است.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: درست است که ما مخالف بارگذاری های انبوه و فراتر از طرح تفصیلی هستیم اما به همان میزان هم موافق تحقق حقوق مردم در قالب طرح تفصیلی هستیم. ما به هیچ عنوان مخالف ساخت و ساز و نوسازی در شهر تهران نیستیم پس اقلیتی که در عرصه های عمومی شهر و در قالب طرح تفصیلی مبادرت به ساخت و ساز می کنند، باید عوارض پرداخت کنند. اگر شورای پنجم تصمیم بگیرد عوارض از حوزه ساخت و ساز قانونی و در قالب طرح تفصیلی را دریافت نکند، به این مفهوم است که هزینه های اداره شهر باید از جیب عموم مردم پرداخت گردد و عموم مردم بجای اقلیتی که در عرصه ساخت و ساز قانونی سرمایه گذاری می کنند باید هزینه شهر را بپردازند. آیا این درست است؟

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اعلان اینکه حالا در دوره پنجم برای نخستین بار در بودجه ۱۴۰۰، عمده منابع درآمدی باتوجه به محلات و پروژه های توسعه محله ای و با رویکرد نرم افزاری و ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری بسته می شود، اضافه کرد: حالا نگاه کالایی به شهر تبدیل به نگاه معنایی به شهر شده است و مهم ترین دستاوردهای مدیریت شهری در بودجه ۱۴۰۰ تجلی پیدا کرده است. هرچند ما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه طولانی داریم، اما بودجه ۱۴۰۰ الگویی برای تمام کلانشهرها و شهرهای کشور در کنار توقف چرخه باطل شهرفروشی و توجه به حقوق عمومی و توسعه محلات و ارتقاء کیفیت زندگی خواهد بود.
منبع:

1399/12/12
21:28:54
0.0 / 5
689
تگهای خبر: برنامه , تخصص , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی