فقط یك چالش داریم

سرمربی تیم بسكتبال جوانان: می خواهیم جزو هشت تیم برتر جهان شویم

سرمربی تیم بسكتبال جوانان: می خواهیم جزو هشت تیم برتر جهان شویم به گزارش لوازم ورزشی سرمربی تیم بسکتبال جوانان با تاکید بر اینکه شرایط تیمش برای مسابقات جهانی بهتر از ادوار گذشته است، اظهار داشت: می خواهیم برای نخستین بار در جمع هشت تیم برتر این رقابت ها قرار بگیریم.محمد رضا نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط تمرینی تیم بسکتبال زیر ۱۹ سال پسران که مسابقات جهانی را در پیش دارد و برنامه و دیدارهای پیش بینی برای این تیم تا قبل از اعزام به لتونی توضیح داد و اصرار کرد که عدم اعزام برون مرزی برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی تنها چالش مربوط به تیمش است.
ترکیب اصلی تیم جوانان لیگ برتری است
وی با یادآوری اینکه یک مرحله اردوی تیم بسکتبال جوانان برگزار شده و مرحله دوم هم از ۱۷ اردیبهشت ماه شروع می شود، اشاره کرد: ترکیب اصلی اردونشینان را بازیکنانی می سازند که با تیم کوچین آمل (جوانان ۲۰۲۰) در لیگ برتر شرکت کردند. البته به جز آنها نفرات جدیدی از دیگر تیم ها و لیگ دسته اول هم به اردو دعوت کردیم تا وضعیت شان را بررسی نماییم. برای اردوی دوم هم دو سه گزینه جدید معرفی شده اند که در کنار ۱۵ اردونشین اصلی در تمرینات شرکت خواهند داشت.
یک مرحله اردوی پُرفشار در پیش داریم
سرمربی تیم بسکتبال جوانان افزود: مرحله اول اردو را خیلی سنگین و پُرفشار در آمل برگزار کردیم. این روند را برای اردوی یک هفته ای پیش رو هم ادامه خواهیم داد بطوریکه بامداد ها را به بدنسازی و کارهای استقامتی و میدانی اختصاص می دهیم و عصرها بازی بسکتبال انجام می دهیم. اینطور می خواهیم برای اول خردادماه بازیکنان را به لحاظ آمادگی به سطحی برسانیم که بتوانیم اردوها را در وضعیت متفاوت و حرفه ای تر ادامه دهیم.
ارزیابی بازیکنان از اردوی سوم متوقف می شود
نوری اشاره کرد: از اردوی سوم که فقط روی بسکتبال و حفظ آمادگی بازیکنان متمرکز می شویم دیگر بازیکن جدیدی برای ارزیابی در بین اردونشینان نخواهیم داشت. در حقیقت از این اردو فقط با حدود ۱۵ نفر تمرینات را ادامه می دهیم تا بتوانیم از میان آنها ترکیب دوازده نفره را شناسایی نماییم.
تنها چالش تیم نداشتن اعزام برون مرزی است
این مربی بسکتبال در مورد برنامه های موردنظر برای آماده سازی بهتر تیم جوانان اعزامی به مسابقات جهانی اظهار داشت: به خاطر مسائل اقتصادی و کرونا نمی توانیم اعزامی برای حضور در تورنمنت های بین المللی و برگزاری دیدارهای تدارکاتی داشته باشیم. این تنها نقص و چالش برای تیم ماست که مسابقات جهانی را در پیش دارد اما به خاطر شرایط موجود چاره ای جز کنار آمدن با آن نداریم. بنا بر این کوشیدیم با جایگزین کردن برنامه های داخلی شرایط بهتری را ایجاد نماییم.

دو دیدار جوانان با تیم ملی بسکتبال
وی در همین زمینه اشاره کرد: طبق هماهنگی انجام شده با مدیر تیم های ملی (مسعود قاسمی) مقرر است بعد از شروع اردوی آماده سازی تیم ملی و تا قبل از اعزام جوانان به لتونی، دو دیدار تدارکاتی میان دو تیم اجرا شود. ضمن اینکه هماهنگ شده سفرهایی به اصفهان و مشهد هم داشته باشیم تا ضمن پیگیری تمریناتمان، دیدارهایی برگزار نماییم.
پیش بینی ۱۰ دیدار تدارکاتی
نوری اضافه کرد: در مجموع اهتمام داریم با پیش بینی دیدارهای داخلی با تیم هایی که از سطح جوانان خیلی بالاتر هستند تنها مشکل مربوط به تیم در راه آماده سازی جهانی را برطرف نماییم. فکر می نماییم حداقل ۱۰ دیدار تدارکاتی تا قبل از حضور در مسابقات جهانی داشته باشیم.
شناختی از حریفان مان نداریم اما می دانیم رقیبان بزرگی هستند
سرمربی تیم بسکتبال جوانان در پاسخ به این پرسش که «صربستان، پورتوریکو و لتونی حریفان تیم شما در مسابقات جهانی هستند. چه شناختی از این تیم ها دارید؟» اظهار داشت: شرایط در رده سنی جوانان مانند بزرگسالان نیست، ترکیب تیم های جوانان برای هر دوره مسابقات دستخوش تغییراتی می شود و بنا بر این حدودا بدون شناخت از حریفان مان هستیم اما در هر صورت این کشورها صاحب بسکتبال هستند و می توانند رقیبان بزرگی برای ما باشند.
به دنبال کسب اطلاع از صربستان، پورتوریکو و لتونی هستیم
نوری تصریح کرد: در تلاش هستیم تا از شرایط فعلی صربستان، پورتوریکو و لتونی کسب اطلاع کرده و حتی فیلمی از دیدارهای آنها به دست بیاوریم تا شناخت مان از آنها بیشتر شود. این مساله کمک می نماید با آمادگی روانی بیشتری در مسابقات شرکت نماییم و به هدف مان نزدیک باشیم.
می خواهیم جزو هشت تیم برتر مسابقات جهانی شویم
وی در مورد هدف پیش بینی شده برای تیمش و اینکه «در مجموع تیم بسکتبال جوانان در این دوره رقابت های جهانی چه جایگاه و عملکردی را دنبال می کند؟» اشاره کرد: بسکتبال جوانان ایران تا حالا پنج دوره در رقابت های جهانی شرکت داشته است. می خواهیم در ششمین دوره حضور و برای نخستین بار در جمع هشت تیم برتر قرار بگیریم. می خواهیم از اولین مرحله صعود نماییم اما اگر بهر دلیلی هم این مهم محقق نشد رده ای کمتر از دوازدهمی به دست نمی آوریم. نهایت یکی از رده های نهم تا دوازدهم را می گیریم.
شرایط تیم بسکتبال جوانان بهتر از همیشه است
سرمربی تیم بسکتبال جوانان اشاره کرد: برای رسیدن به این هدف مصمم هستیم به ویژه که شرایط تیم جوانان نسبت به ادوار گذشته که در مسابقات جهانی حضور داشت، خیلی بهتر است. در ادوار گذشته که تیم جوانان بواسطه قهرمانی در آسیا سهمیه جهانی می گرفت، فرصت زیادی برای آماده سازی نداشت طوریکه نهایت با یکی دو ماه تمرین به مسابقات اعزام می شد اما اردونشینان فعلی این تیم از مدت ها پیش در قالب تیم کوچین کنار هم بودند. این حضور مستمر منجر به آمادگی و هماهنگی بیشتر شده است. امیدواریم همین مسئله کمک نماید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیریم.
به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، مسابقات بسکتبال زیر ۱۹ سال جهان ۱۰ تا ۲۱ تیرماه به میزبانی لتونی انجام می شود. صربستان، پورتوریکو و تیم میزبان یعنی لتونی حریفان تیم بسکتبال کشورمان در گروه اول این رقابت ها هستند.


منبع:

1400/02/15
10:22:21
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی