مهر در گزارسی بررسی كرد؛

شرایط پینگ پنگ بازان در آستانه مسابقات جهانی

شرایط پینگ پنگ بازان در آستانه مسابقات جهانی لوازم ورزشی: تنیس روی میز ایران در حالی مسابقات قهرمانی جهان را در پیش دارد که شرایط بازیکنان اعزامی در رنکینگ جهانی ایده آل نیست و حتی یکی از آنها در این رنکینگ جایگاهی ندارد.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، تیم های ملی تنیس روی میز مردان و بانوان ایران جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان آماده می شوند. این رقابت ها بعد از چند مرحله لغو و تاخیر - به سبب کرونا - مقرر است مهرماه به میزبانی چین اجرا شود.
برخلاف ادوار گذشته رقابت های تیمی تنیس روی میز قهرمانی جهان که بصورت دسته ای برگزار می شد، این دوره مسابقات برای اولین بار با روشی جدید و بصورت گروه بندی برگزار می شود و همین مسئله می تواند معضلی برای تیم های مردان و بانوان ایران باشد که در دوره پیشین این رقابت ها به ترتیب با صعود به دسته اول و بقا در دسته دوم نتیجه عملکرد خوب شان را گرفتند اما در این دوره باید شرایط جدیدی را برای رقابت تجربه کنند و با حریفانی روبرو شوند که سیدبندی و قرعه کشی تعیین کننده آنها هستند.
این در حالی است که ملی پوشان ایران شرایط خیلی خوبی ندارند، این را رنکینگ جدید فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) می گوید که برای ماه جاری میلادی به روز رسانی شده است و حکایت از وضعیت متزلزل بازیکنانی دارد که برای مسابقات قهرمانی جهان انتخاب شده اند.
هر یک از تیم های ملی تنیس روی میز مردان و بانوان ایران با ترکیب کامل و ۵ نفره در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنند. برمبنای رقابت های انتخابی که سال قبل برگزار شد، نوشاد و نیما عالمیان، امیرحسین هدایی، افشین نوروزی و سروش امیری نیا ترکیب تیم ملی مردان را می سازند. ترکیب تیم بانوان هم با حضور ندا شهسواری، مهشید اشتری، پریناز حاجیلو، شیما صفایی و الناز رحیمی بسته شده است.
از میان این ۱۰ بازیکن تنها نوشاد عالمیان در رنکینگ جدید جهانی صعود کرده و جایگاه خودرا بهبود بخشیده است اما ۸ بازیکن گرفتار سقوط شده اند. افشین نوروزی هم اصلاً در بین ۸۸۳ بازیکنی که در رنکینگ جهانی معرفی شده اند جایگاهی ندارد.
نوروزی قدیمی ترین و به صورتی با تجربه ترین بازیکن در ترکیب تیم های ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان است که حتی در المپیک ۲۰۰۸ پکن هم حضور داشت. پس از مسابقات جهانی ۲۰۱۸ سوئد، افشین نوروزی در هیچ رویدادی شرکت نکرد تا بازی های کشورهای اسلامی که یک ماه پیش به میزبانی قونیه اجرا شد. این رویداد و نتایج آن اما امتیازی برای رنکینگ جهانی نداشت. نتیجه این که افشین نوروزی به خاطر چهار سال غیبت متوالی در مسابقات بین المللی از رنکینگ جهانی خارج شده و بدون جایگاه جهانی باید در مسابقات پیش رو شرکت نماید.
جایگاه ملی پوشان اعزامی تنیس روی میز ایران به مسابقات قهرمانی جهان در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی به این شرح است:
بخش مردان
* نوشاد عالمیان: این بازیکن با ۷ پله صعود در رده ۷۹ ایستاده است
* امیرحسین هدایی: این بازیکن با ۸ پله سقوط در رده ۱۲۶ ایستاده است
* نیما عالمیان: این بازیکن با ۳ پله سقوط در رده ۱۵۱ ایستاده است
* امین احمدیان: با ۱۲ پله سقوط در رده ۱۸۲ ایستاده است
* سروش امیری نیا: این بازیکن با ۳۰ پله سقوط در جایگاه ۶۹۱ ایستاده است
بخش بانوان
* ندا شهسواری: با ۱۵ پله سقوط در رده ۲۴۲ است
* شیما صفایی: با ۲۰ پله سقوط در رده ۳۰۳ ایستاده است
* الینا رحیمی: با ۲۲ پله سقوط در رده ۳۶۶ ایستاده است
* مهشید اشتری: این بازیکن با ۱۸ پله سقوط در رده ۴۸۴ ایستاده است
* پریناز حاجیلو: این بازیکن با ۲۵ پله سقوط در رده ۷۱۳ ایستاده است
رنکینگ سه نفر نخست اعضای تیم های ملی تنیس روی میز مردان و بانوان در سیدبندی این دو تیم برای مسابقات قهرمانی جهان موثر خواهد بود. حال آنکه در بخش بانوان هر ۵ عضو تیم ملی با سقوط جایگاه قبلی خودرا از دست داده اند. در تیم مردان هم فقط می توان به صعود نوشاد و جایگاه ۷۹ او تکیه کرد و این مسئله بطور قطع در سیدبندی و قرعه کشی مسابقات به ضرر ایران خواهد شد.
مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جهان از ۸ مهرماه در چین شروع می شود. ۱۴ کشور در بخش بانوان و ۸ کشور در بخش مردان از حضور در این دوره رقابت ها انصراف داده اند. بدین ترتیب این مسابقات با حضور ۳۱ تیم در بخش بانوان و ۳۵ تیم در بخش مردان انجام می شود.
طبق برنامه اعلام شده مقرر است مرحله مقدماتی این رقابت ها در ۸ گروه اجرا شود و دو تیم برتر هر گروه راهی مرحله نهایی شوند. در آخر این مسابقات ۸ تیم برتر در هر بخش مردان و بانوان برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس کسب سهمیه خواهند کرد.

1401/06/25
10:26:12
5.0 / 5
169
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی