برترین مربی زن كشتی های سنتی؛

قهرمانی اگر با پهلوانی همراه نباشد ارزشی نخواهد داشت

قهرمانی اگر با پهلوانی همراه نباشد ارزشی نخواهد داشت لوازم ورزشی: برترین مربی زن كشتی های سنتی در سال فنی ۹۶-۹۵ اظهار داشت: مرام پهلوانی زن و مرد نمی شناسد و من در تلاشم تا این مهم را به شاگردانم بیاموزم.به گزارش لوازم ورزشی به نقل از مهر، «فراست مبتدی» بُعد پهلوانی ورزش به خصوص كشتی را خصلتی انسانی، نه مردانه دانست و اظهار داشت: كشتی در خون ما ایرانی هاست و زنان و دختران مطمئن باشند با ورود به این رشته موفقیت های بزرگ در پیش دارند.

مربی آلیش استان مركزی، درباره نحوه حضورش در عرصه مربیگری كشتی اظهار داشت: همسرم كشتی گیر است و من با استفاده از وی با این رشته آشنا شدم. آرزو داشتم وارد این عرصه شوم، اما شرایط برای ورود بانوان میسر نبود تا این كه روزی با همسرم در ماشین رادیو گوش می كردیم كه شنیدم كشتی آلیش رشته ای است كه بانوان ایرانی هم می توانند در آن فعالیت داشته باشند.

وی با بیان این كه ازسال ۸۴ تا كنون در این رشته فعال است، اضافه كرد: از دوران كودكی و نوجوانی آرزوی مربیگری در سر داشتم و با تخیل این كه شاگردانم را روی سكو ببینم، لحظات خوشی برای خود می ساختم. بعد از ورود به كشتی و بلافاصله پس از این كه به سن مربی گری رسیدم وارد این عرصه شدم و تا امروز هم در این حیطه مشغول هستم.

فراست مبتدی در پاسخ به این سوال كه دست یافتن بعنوان بهترین مربی چه موانع و مشكلاتی به همراه داشت، اظهار داشت: مربیگری در هر رشته ای زحمت بسیار دارد؛ اما فكر می كنم هیچ مربی به اندازه من برای این رشته وقت گذاشته باشد. من از خودم، زندگی، همسر و فرزندانم هزینه كردم. هیچ روزی طی این ۱۲ سال متعلق به خودم نبودم و ساعاتی كه در منزل بودم به ورزش فكر می كردم و نقشه های بزرگ را ثانیه به ثانیه مرور می كردم.

این مربی كشتی كشور كه اصالتی كُرد دارد و پرورش یافته اراك است، در باره پل بین زندگی و كارش می گوید: اگر كسی مثل همسرم یار و همراهم نبود نمی توانستم در این وادی كار را ادامه دهم. در زندگی مشترك ورزشكاران باید همدیگر را درك كنند تا بتوان موفق بود. از روزی كه وارد كشتی شدم همسرم زحمات زندگی را به دوش كشید و از همین رو هر چه دارم چه از لحاظ فنی و چه ازدیگر جهات مدیون وی هستم.

وی ادامه داد: بر قراری ارتباط بین زن بودن، مادر بودن و ورزشكار و مربی بودن آسان نیست؛ توانی صد چندان می خواهد تا به همه این وظایف رسیدگی كرد. فرزندانم شاید گاهی گله مند می شوند اما وقتی موفقیت های مرا می بینند روزهای سخت را فراموش می كنند و به عبارتی شیرینی موفقیت ها تلخی هایمان را از بین می برد.
مربی برتر كشتی سنتی بانوان در انتها خطاب به دختران و زنان اظهار داشت: بُعد اول ورزش دستیابی به سلامت جسم و روح است و بُعد دوم كه قهرمانی است اگر با پهلوانی همراه نباشد ارزشی نخواهد داشت. مرام پهلوانی زن و مرد نمی شناسد از این رو در تلاشم این مهم را به شاگردانم آموزش دهم و اگر همین یك نكته را از من به یادگار داشته باشند برای همه عمر من كفایت می كند.

1396/11/23
14:25:17
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: پهلوانی , كشتی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی