رقیب آمریكایی هادی ساعی به جرم تجاوز مادام العمر محروم شد!

رقیب آمریكایی هادی ساعی به جرم تجاوز مادام العمر محروم شد! لوازم ورزشی رقیب آمریكایی هادی ساعی به جرم تجاوز مادام العمر محروم شد!


حكم ۱۷۵سال زندان برای لری نصار، این تصور را به وجود آورد كه سوءاستفاده كنندگان از ترس زندان هم كه شده دیگر این عمل را انجام ندهند. اما این سكه یك روی دیگر هم داشت و با متحد شدن ژیمناست كارهای امریكایی كه گاها قهرمان المپیك هم بودند، سایر مردان و زنان قربانی هم مبادرت به افشاگری كردند. در امریكا و اروپا دختران و پسرانی ادعا كردند كه در كودكی مورد تجاوز مربی های خود قرار گرفتند. در انگلیس اوضاع كمی پیچیده شد و یكی از مربیان آكادمی تیم فوتبال چلسی از جانب ۲۰ پسر متهم به تجاوز شد. باشگاه هایی مثل منچسترسیتی و لسترسیتی هم وارد این بازی شدند و مربیان آكادمی آنها در سال های قبل متهم به تجاوز شدند. این داستان اما تمام ناشدنی است و هر روز بخش تازه ای از آن افشا می گردد.
در همین راستا تكواندوكاران امریكایی هم به ژیمناست ها پیوستند و مربی مشهور این كشور را متهم به تجاوز كردند. چهار ورزشكار تكواندو در امریكا از كمیته المپیك امریكا و فدراسیون تكواندو این كشور شكایت كردند. این ورزشكاران به رسانه ها گفتند كه مسئولان كمیته المپیك امریكا و فدراسیون تكواندوی این كشور تعرضات جنسی ضد آنها را توسط دو مربی بسیار معروف كتمان كرده اند. در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ اعلام گردید كه هایدی گیلبرت، مندی ملون، آمبر مینز و گابی جاسلین چهار تكواندوكار امریكایی هستند كه از كمیته المپیك امریكا و فدراسیون تكواندو این كشور به یك دادگاه در كلرادو شكایت كرده اند. آنها در شكایت خود تاكید كرده اند كه مسئولان، مربیان و باسابقه های رشته تكواندو امریكا كه باید ضمن آموزش تكواندو به جوانان از آنها حفاظت كنند، به مدت دو دهه از اعضای تیم المپیك تكواندو امریكا سوءاستفاده جنسی كرده اند. در این شكایت به جین لوپز سرمربی پیشین تیم المپیك تكواندو امریكا و برادرش استیون كه دوبار به قهرمانی المپیك دست یافته، اشاره شده است. حالا پس از گذشت پنج ماه از آن روزها، استیون لوپز تكواندوكار طلایی دو دوره المپیك به علت مسائل اخلاقی مادام العمر از فعالیت در ورزش محروم شد. این محرومیت از جانب سازمان پشتیبانی از ورزشكاران المپیكی و پارالمپیكی اعلام شده است. لوپز كه قهرمان المپیك های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ است، در المپیك پكن مدال برنز را به دست آورد. این ورزشكار برای مدت زمان زیادی رقیب یوسف كرمی بود و او را مدت ها در كسب مدال طلا ناكام گذاشت. لوپز با ۵ مدال طلای قهرمانی جهان یكی از پرافتخارترین تكواندوكاران تاریخ است و حالا تمام اعتبار او زیر سوال رفته است. لوپز یك بار در مورد وضعیت شغلی اش پس از ورزش قهرمانی و اوضاع خانواده اش و پرورش كودكان اظهار داشته بود: «خانواده لوپز دو آكادمی تكواندو در تگزاس دارد كه فقط كار آموزش انجام می دهد. من یكی، دو بار در هفته به این آكادمی ها سر می زنم و به روند آموزشی نظارت می كنم. این شغل پردرآمد است. خانواده ها خیلی تكواندو را دوست دارند، چون كه فرزندان شان می توانند از خودشان دفاع كنند. ما برای دو نوبت تمرین در هفته ۱۵۰ دلار در ماه از شاگردان مان می گیریم. اگر ۱۰۰ شاگرد داشته باشیم، رقم قابل توجهی است.» پس از این مصاحبه كه سه سال پیش انجام شده، تعدادی از روزنامه نگاران امریكایی از او انتقاد كردند كه چرا تنها به بعد مالی ماجرا فكر می كند و هیچ حرفی از خصوصیت های اخلاقی و ورزشی و قهرمان پروری نمی زند. لوپز همینطور در آن مصاحبه اظهار داشته بود: «فكر می كنم هر چه دارم از خدا دارم. خانواده ام خیلی به من كمك كرده اند، اما خدا به من بسیار نزدیك است و همواره كمكم می كند. اینكه روزنامه ها و رسانه ها به من توجه می كنند، كار خداست.» اما پشت این ماسك، او پیش تعدادی از شاگردانش تصویر دیگری دارد. زامپتی یكی از دخترانی كه قربانی سوءاستفاده جنسی شده در این باره به USA Today اظهار داشت: «بعد از همه این سال ها بارها تلاش كردم به خانواده ام بگویم لوپز آن كسی نیست كه آنها فكر می كنند. حقیقت سرانجام رو شد.» این دختر زمانی كه ۱۰ سال داشت همسایه خانواده لوپز بود و احیانا از كودكی مورد تعرض او قرار می گرفته. 251 41

1397/06/18
21:14:56
5.0 / 5
4883
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
لوازم ورزشی
لوازم ورزشی
varzeshtools.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم ورزشی محفوظ است

لوازم ورزشی

لوازم و ادوات ورزشی